Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latvijos gynybos ministras: „Baltijos šalyse veikia specialiai apmokyti rusų provokatoriai“

Baltijos valstybės
Edija Pālens BFL/F64 nuotr. / Baltijos valstybės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Latvijos gynybos ministras penktadienį pareiškė, kad Rusija bando sukelti sumaištį Baltijos šalyse, pasitelkdama „specialiai apmokytus, profesionalius provokatorius“.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Reuters“, Baltijos šalys – Estija, Latvija ir Lietuva – dabartinės NATO ir Europos Sąjungos narės, tačiau jose gyvena nemaža dalis rusų, kaip ir Ukrainoje.

„Yra pavojus, kad Rusija gali destabilizuoti situaciją regione“, – duodamas interviu „Reuters“ teigė Latvijos gynybos ministras Raimondas Vejonis.

„Mes labai aiškiai matome tai Ukrainos atveju, kur Rusija jau veikė ir vis dar bando įvairiais būdais pakurstyti esamą padėtį“, – pridūrė jis.

Pasak jo, „rusai bando pakurstyti neigiamas nuotaikas visuomenėje, pasitelkdami treniruotus, profesionalius provokatorius“.

Pasak jo, „rusai bando pakurstyti neigiamas nuotaikas visuomenėje, pasitelkdami treniruotus, profesionalius provokatorius“.

Latvijoje etniniai rusai sudaro apie 26 proc. šalies gyventojų. Daugelis iš jų neturi Latvijos pilietybės. „Reuters“ primena, kad Maskva jau seniai reiškia nusiskundimus rusų teisėmis Baltijos valstybėse.

„Nėra tiesioginės karinės invazijos grėsmės į Latviją ar kitas Baltijos šalis, tačiau rusų ginkluotųjų pajėgų bruzdėjimas prie sienos yra suaktyvėjęs“, – pareiškė Latvijos gynybos ministras.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min