Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkai stato milžinišką Jėzaus statulą, kuri pranoks Rio de Žaneiro Kristų Atpirkėją (video, nuotraukos)

Svebodzino Jėzaus galva su auksine karūna
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Svebodzino Jėzaus galva su auksine karūna
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lenkijoje, netoli sienos su Vokietija esančiame Svebodzino miestelyje, baigiama statyti milžiniška Jėzaus Kristaus skulptūra, kuri bus aukštesnė nei garsioji Kristaus Atpirkėjo statula Rio de Žaneiro mieste Brazilijoje.

Akmeninio Jėzaus aukštis Svebodzine bus 33 metrai – tiek, kiek metų jis gyveno Žemėje. Karūna ant jo galvos sieks dar 3 metrus.

Svebodzino miestelyje, kuris įsikūręs apie 50 km nuo Sienos su Vokietija, gyvena apie 21 tūkst. gyventojų. Jie tikisi, kad Jėzaus statula ne tik demonstruos jų religingumą, bet pritrauks turistų.
 
„Jeigu įrengtume čia hipodromą ar golfo aikštyną, turistai čia užsuktų tik sezono metu. Tačiau su Jėzaus statula sezonas tęsis ištisus metus“, – sakė vietos pareigūnas.

„Jeigu įrengtume čia hipodromą ar golfo aikštyną, turistai čia užsuktų tik sezono metu. Tačiau su Jėzaus statula sezonas tęsis ištisus metus“, – sakė vietos pareigūnas.Statulą Lenkijoje sumanyti statyti prieš 5 metus. Tiesa, pirmasis bandymas kranu užkelti Jėzaus galvą ant akmeninio kūno lenkams nepavyko. Griūdama skulptūros dalis sužeidė vieno iš statybininkų koją. Idėjos kritikai ėmė šaipytis, kad tai Dievo ženklas.

Dabar statytojai laukia, kol pas juos bus atgabentas aukštesnis kranas. Vieni pašnekovai teigia, jog datos, kada statula bus baigta, negalima prognozuoti, tačiau kiti užsimena, jog tai gali įvykti jau lapkričio pabaigoje. 

Kaip praneša Didžiosios Britanijos spauda, Svebodzino statula bus keliais metrais aukštesnė nei Kristaus Atpirkėjo statula, kurios aukštis – apie 30 metrų. Tiesa Laisvės statula Niujorke gerokai lenkia jas abi. Ji siekia 93 metrus.   

Kaip atrodo Jėzaus statulos statybos Lenkijoje, žiūrėkite čia:

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min