Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lenkija toliau priešinasi Europos Sąjungai

Lenkijos užsienio reikalų ministras penktadienį pareiškė, kad jo dešiniųjų vyriausybė atmeta Europos Komisijos patarimus kaip spręsti susirūpinimą šalyje ir užsienyje keliančią konstitucinę krizę.
Jaroslawas Kaczynskis
Jaroslawas Kaczynskis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mes nesutinkame su šia vienašale Europos Komisijos interpretacija“, – interviu Lenkijos radijui sakė Witoldas Waszczykowskis.

Populistinė „Įstatymo ir teisingumo“ (PiS) vyriausybė pernai atėjusi į valdžią prastūmė prieštaringai vertinamus Lenkijos konstitucinio teismo sprendimų priėmimo taisyklių pakeitimus.

Šios reformos privertė sunerimti Europos Sąjungą ir išprovokavo virtinę gatvių protestų. Opozicija teigia, kad pakeitimais yra siekiama paralyžiuoti konstitucinį teismą ir pakirsti demokratiją.

Liepos mėnesį Europos Komisija nustatė Varšuvai trijų mėnesių terminą pakeitimams atšaukti ir priešingu atveju pagrasino sankcijomis dėl ES teisinės valstybės ir demokratijos normų pažeidimo.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį vakare paskelbtame pareiškime Europos Komisijos rekomendacijas pavadino „nepagrįstomis“.

„Apgailestaudami pažymime, kad Komisijos rekomendacija yra nepakankamų žinių apie Lenkijoje veikiančią teisinę sistemą ir Konstitucinį Tribunolą išraiška“, – nurodė ministerija.

Varšuva nepaviešino savo atsakymo Europos Komisijai, kuris, pasak vietos žiniasklaidos, užimą keliolika puslapių.

Europos Komisijos atstovas penktadienį sakė, kad jie gavo Lenkijos vyriausybės laišką ir „vertins situaciją“.

PiS vyriausybė toliau keičia Konstitucinio Tribunolo funkcionavimą, ir tai apima parlamentui ką tik pateiktą naują pasiūlymą, kuriuo būtų pakeista tai, kaip renkamas šio teismo pirmininkas. Pagal šį pasiūlymą pirmininką galėtų parinkti vyriausybė, tvirtina opozicija.

Europos Taryba, kuri gina žmogaus teises, pliuralistinę demokratiją ir teisėtumą, ir Europos Parlamentas taip pat reiškė susirūpinimą ir ragino Lenkijos vyriausybę atšaukti reformas.

Varšuva atsakė, kad ne Europos Sąjungai kištis į Lenkijos vidaus reikalus.

Lenkijos atsisakymas laikytis ES rekomendacijų dėl konstitucinio teismo krizės galiausiai gali nulemti jos balsavimo teisės sustabdymą Ministrų Taryboje – aukščiausioje ES sprendimų priėmimo institucijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius