-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Libijos lyderio Muamaro Kadhafi sūnūs ieško galimybių nušalinti nuo valdžios tėvą (atnaujinta 16.07 val.)

Mažiausiai du Libijos lyderio Muamaro Kadhafi sūnūs siūlo perėjimą prie konstitucinės demokratijos, taip pat nori nušalinti nuo valdžios savo tėvą, sekmadienio vakarą paskelbė JAV dienraštis „The New York Times“.
Muamaro Kadhafi sūnūs Saifas al Islamas (kairėje) ir Saadi
Muamaro Kadhafi sūnūs Saifas al Islamas (kairėje) ir Saadi. / „Scanpix“/„Reuters“ ir „Scanpix“/AFP nuotr.

Remdamasis vienu neįvardytu diplomatu ir vienu su šiuo planu supažindintu Libijos pareigūnu, laikraštis nurodė, kad šiam perėjimui vadovautų vienas iš M.Kadhafi sūnų – Saifas al Islamas Kadhafi.

Tačiau neaišku, ar 68 metų pulkininkas M.Kadhafi pritaria pasiūlymui, kurį esą iškėlė jo sūnūs S.al Islamas ir Saadi, nurodoma pranešime.

„The New York Times“ rašo, kad vienas lyderio sūnums artimas asmuo yra sakęs, kad jų tėvas linkęs pritarti šiam planui.

Abu sūnūs „nori judėti permainų šalyje link“ be savo tėvo, „The New York Times“ citavo asmenį, artimą Saifo al Islamo ir Saadi stovyklai.

„Jie turi pramušti daug sienų (derybose) su senąja gvardija, o jeigu jiems bus leista veikti, jie greitai pakels šalį“, – pridūrė dienraščio šaltinis.

Kaip rašo „The New York Times“, šis planas tikriausiai atspindi senus nesutarimus tarp M.Kadhafi sūnų.

Saif al Islamas ir Saadi palankesni Vakarų šalims būdingam ekonomikos ir politikos atvirumui, o pulkininko M.Kadhafi sūnūs Khamisas ir Mutuassimas laikomi griežtosios linijos šalininkais, pridūrė dienraštis.

Tačiau neaišku, ar 68 metų pulkininkas Muamaras Kadhafi pritaria pasiūlymui, kurį esą iškėlė jo sūnūsKaip nurodoma, Khamisas vadovauja vienai vyriausybę palaikančiai sukarintai organizacijai, o Mutuassimas, kuris yra patarėjas nacionalinio saugumo reikalams, laikomas pagrindiniu Saif al Islamo varžovu siekiant perimti valdžią iš jų tėvo.

M.Kadhafi režimas ieško išeities iš krizės, teigia Graikijos URM vadovas

Libijos valdžia ieško išeities iš šalį krečiančios krizės, sekmadienį pareiškė Graikijos užsienio reikalų ministerijos vadovas po derybų Atėnuose su Libijos lyderio M.Kadhafi pasiuntiniu.

„Sprendžiant iš to, ką kalbėjo Libijos pasiuntinys, susidaro įspūdis, kad režimas ieško sprendimo“, – sakė Dimitris Droutsas.

„Kad būtų pasiekta taika ir stabilumas regione, reikės dėti rimtas pastangas“, – pridūrė jis.

Sekmadienio vakarą Atėnuose su Libijos URM vadovo pavaduotoju Abdelati Laabidi susitiko Graikijos ministras pirmininkas George'as Papandreou.

Pirmadienį A.Laabidi vyks į Turkiją, o iš jos – į Maltą.

Libijos sukilėliai atmetė galimybę valdžią perimti šalies lyderio M.Kadhafi sūnui (papildyta 13.12 val.)

Libijos sukilėlių Laikinoji Nacionalinė Taryba pirmadienį atmetė bet kokią galimybę šalies vairą perimti kuriam nors iš lyderio M.Kadhafi sūnų.

Libijos sukilėlių Laikinoji Nacionalinė Taryba pirmadienį atmetė bet kokią galimybę šalies vairą perimti kuriam nors iš lyderio Muamaro Kadhafi sūnų.

„Taryba tai visiškai atmetė, – jos atstovas Shamseddinas Abdulmelah sakė sukilėlių rytinėje tvirtovėje Bengazyje. – Kadhafi ir jo sūnūs turi pasitraukti, prieš prasidedant bet kokioms diplomatinėms deryboms.“

Operacija Libijoje gali tęstis dar pusę metų, mano britų oro pajėgų vadas

Didžiosios Britanijos karinės oro pajėgos (KOP) vaidina pagrindinį vaidmenį tarptautinės koalicijos operacijoje Libijoje, bet jų biudžetas jau baigiasi, pareiškė KOP vadas Stephenas Daltonas interviu laikraščiui „The Guardian“.

S.Daltonas primygtinai teigia, kad ministrų kabinetas turi imtis priemonių KOP refinansuoti pagal laiko reikalavimus.

Jis pažymėjo, kad per operaciją Libijoje lėktuvų dar gali prireikti „tikriausiai dar kelis mėnesius, o ne savaites ar dienas“. Jo vertinimais, operacija Libijoje gali tęstis mažiausiai dar pusę metų.

Britanijos KOP vadas sakė, kad apskritai pritaria Britanijos ginkluotųjų pajėgų reformai, kuriai vykstant karinis biudžetas bus sumažintas 8 proc., bet mano, kad būtina padidinti išlaidas karinei aviacijai.

„Pagrindinis veiksnys, jeigu kalbame apie mūsų uždavinius, tebėra būtinybė padidinti finansavimą, kad mes galėtume juos įvykdyti. Mano uždavinys – išsaugoti KOP branduolį ir padėti pagrindą jų būsimai plėtotei“, – pareiškė KOP vadas interviu laikraščiui „The Guardian“.

„Būtina, kad visuotinis karinių išlaidų peržiūrėjimas būtų atliktas 2014–2015 metais. Jeigu šalies ekonomika atsigaus taip, kaip planuoja vyriausybė,bus galima pradėti kai kurių mums reikalingų šakų refinansavimą“, – pareiškė jis.

„Jeigu nebus padidintas KOP finansavimas, bus sunku išlaikyti būtiną kovingumo lygį“, – pažymėjo S.Daltonas.

„Šiuo metu mes galime tęsti savo operacijas Afganistane, Folklendo salose ir Libijoje tomis pajėgomis, kurias turime. Bet artėja laikas, kai šie ištekliai bus išnaudoti. Tada pernelyg daug darbų teks dirbti vienu metu“, – sakė jis.

„The Guardian“ duomenimis, mažinant karinį biudžetą Britanijoje turi būti paleisti į atsargą 17 tūkst. karių, iš kurių 5 tūkst. tarnauja karinėse oro pajėgose.

Italija pripažino Libijos opozicijos suformuotą Laikinąją Tarybą (papildyta 16.07 val.)

Šaltiniai opozicijoje pareiškė, kad situacija Libijoje pasikeitė į gerąją pusę, kai kovo pabaigoje NATO perėmė vadovavimą karinei operacijai.Italija pirmadienį paskelbė pripažįstanti Libijos opozicijos suformuotą Laikinąją Nacionalinę Tarybą vienintele teisėta šios šalies atstove ir nurodė, kad pasiųs savo lėktuvus ir laivus evakuoti sužeistųjų iš Tripolio režimo pajėgų apgulto Misratos miesto.

„Italija nusprendė pripažinti Tarybą“, – Italijos užsienio reikalų ministras Franco Frattini paskelbė po derybų su Libijos opozicijos diplomatijos vadovu Ali al Isawi.

F.Frattini taip pat atmetė M.Kadhafi režimo pasiūlymus padaryti tam tikrų nuolaidų. „Šie pasiūlymai neįtikinami. Neįmanoma jų priimti“, – pareiškė jis.

Italijos diplomatijos vadovas taip pat užsiminė, kad galimybė apginkluoti prieš M.Kadhafi ištikimas pajėgas kovojančius opozicijos šalininkus neatmetama, tačiau toks žingsnis būtų „kraštutinė priemonė“.

Opozicionieriai Libijoje gaus ginklų iš Kataro, praneša žiniasklaida

Libijos opozicijos pajėgos pasirašė su Kataro valdžia ginklų pirkimo sutartį, pranešė pirmadienį agentūrai EFE šaltiniai opozicijos vadovybėje.

Be to, EFE sužinojo, kad M.Kadhafi priešininkai veda derybas dėl ginkluotės tiekimų ir su Egipto atstovais.

Šaltiniai opozicijoje pareiškė, kad situacija Libijoje pasikeitė į gerąją pusę, kai kovo pabaigoje NATO perėmė vadovavimą karinei operacijai.

Pasak jų, Aljanso lėktuvai oro smūgiais taiko tiksliai į tuos rajonus, kuriuos anksčiau bombardavo tarptautinės koalicijos pajėgos. Jie pridūrė, kad NATO karinės oro pajėgos turi smogti smūgius bombomis į Misratos miesto apylinkes, tai pat į kitas gyvenvietes, kuriose yra daug vyriausybės karių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius