Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Libijos naujojo ministrų kabineto sudėties paskelbimas atidedamas neribotam laikui

Sukilėliai prie rezidencijos vartų
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sukilėliai prie rezidencijos vartų
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujos Libijos vyriausybė pristatymas, turėjęs įvykti praeitą sekmadienį, atidedamas „neribotam laikui“, pareiškė Laikinosios nacionalinės tarybos antrasis pagal rangą pareigūnas Mahmudas Jibrilas.

„Naujosios laikinosios vyriausybės paskelbimas atidedamas neribotam laikui, siekiant užbaigti konsultacijas“, – M.Jibrilas sakė spaudos konferencijoje rytiniame Bengazio mieste.

„Tikiuosi, kad konsultacijos baigsis greitai“, – pridūrė jis.

Anksčiau M.Jibrilas sakė, kad paskutinę minutę kilę nesutarimai privertė atidėti naujos ministrų kabineto sudėties paskelbimą.

M.Jibrilas, kuris anksčiau buvo nuversto šalies lyderio Muamaro Kadhafi režimo pareigūnas, vengė surengti šią spaudos konferenciją ir tik nenoromis sutiko pasikalbėti su žurnalistais.

„Susitarta dėl daugelio portfelių, tačiau tebėra kitų portfelių, dėl kurių buvo dar nepakankamai tartasi, todėl reikia daugiau diskusijų, – pareiškė jis. – Tačiau manau, kad esminė šių konsultacijų dalis buvo baigta šiandien.“

Pasak jo, LNT taip pat peržiūrės „viceministrų“ sąrašą, siekiant suteikti svaresnį balsą moterims ir jauniems pareigūnams.

„Iš esmės susitarta, kad jaunimas ir moterys turėtų atlikti esminį vaidmenį, bet jau kaip viceministrai arba ministerijų generaliniai direktoriai“, – aiškino M.Jibrilas.

Libijos kovotojai įsivėlė į mūšius Kadhafi šalininkų tvirtovėse

Naujojo Libijos režimo pajėgų puolimas prieš nuversto šalies lyderio Muamaro Kadhafi gimtąjį miestą Sirtą, kuriame, kaip manoma, yra vienas iš jo sūnų, įstrigo, o kito senosios tvarkos šalininkų bastiono Bani Valido šturmas taip pat nebuvo sėkmingas.

Tuo tarpu Libijos valdančioji Laikinoji nacionalinė taryba (LNT) taip pat patyrė nesėkmių politiniame fronte, kai paskutinę minutę paskelbė atidedanti neribotam laikui naujos vyriausybės sudėties paskelbimą.

M.Kadhafi atstovas Mussa Ibrahimas, kalbėdamasis telefonu su Sirijos televizija „Arrai“, teigė, kad nuverstam lyderiui ištikimos pajėgos pastarosiomis dienomis laimėjo kelis mūšius prieš LNT kovotojus.

LNT brigados „al Qabra“ vadas Walidas al Feturi sekmadienį sakė, kad jo kovotojai atveria kelius iš Sirto bėgantiems civiliams ir planuoja surengti naują puolimą prieš šį Viduržemio pajūrio miestą, turintį apie 130 tūkst. gyventojų.

„Pirmoji problema – kas mieste esama vaikų ir civilių, o mes nenorime naudoti raketų „Grad“ arba sunkiosios artilerijos, – W.al Feturi sakė naujienų agentūrai AFP Sirto prieigose. – Kita vertus, jie šaudo į mus iš sunkiųjų kulkosvaidžių ir artilerijos. Stengiamės žingsnis po žingsnio evakuoti šeimas ir vaikus.“

Sirtą puolantys kovotojai mano, kad Mutassimas Kadhafi, profesionalus kariškis ir buvęs savo tėvo patarėjas nacionalinio saugumo reikalams, slapstosi nuversto autoritarinio lyderio gimtojo miesto pietiniame pakraštyje.

Tuo tarpu apie paties Muamaro Kadhafi ir kitų jo vaikų buvimo vietą sklinda įvairiausi gandai nuo to laiko, kai jis pabėgo iš Tripolio, artėjant sukilėlių pajėgoms.

Kovotojų pasiklausyti radijo pokalbiai rodo, jog vienas leitenantas, kurio šaukinys – Abu Bakras, davė įsakymą M.Kadhafi šalininkams šaudyti iš sunkiosios artilerijos, nors jų priešininkai stengiasi apsaugoti civilių gyventojų gyvybes, sakė vienas AFP žurnalistas.

LNT kovotojai teigė, jog tas pats M.Kadhafi pajėgų vadas žadėjo ateiti į pagalbą Mutassimui, sakydamas: „Šeimininke, šeimininke... mes apsaugosime jus jūsų tėvo įsakymu“.

Naujojo režimo pajėgos taip pat artėja prie Sirto iš vakarų, o sekmadienį jos užėmė Haravi miestą, esantį už 60 kilometrų nuo Sirto, sakė vienas AFP korespondentas.

Šis miestas buvo užimtas po kelias valandas trukusio įnirtingo mūšio, per kurį ištikimiausi M.Kadhafi šalininkai susirėmė su LNT kovotojais, ginkluotais priešlėktuviniais kulkosvaidžiais, raketiniais granatsvaidžiais, reaktyvinės artilerijos sistemomis ir palaikomi tankų.

Puolimui iš vakarų vadovaujantis vienas iš az Zintano brigados vadų Mustafa bin Dardafas sekmadienio vakarą pranešė, jog LNT pajėgos taip pat įžengė į Sultanos miestą, esantį už 38 kilometrų į vakarus nuo Sirto, ir kad pirmadienį žygiuos toliau.

Tuo tarpu M.Kadhafi šalininkai įnirtingai tebesipriešina Bani Valide, esančiame į pietryčius nuo Tripolio, sakė AFP korespondentas.

Sekmadienį Bani Validą mėginusios šturmuoti LNT pajėgos buvo atmuštos. Korespondentai mieste girdėjo garsius sprogimus ir padriką šaudymą, o kelios raketos sprogo netoli LNT pozicijų Bani Valido pakraštyje.

M.Ibrahimas, kuris neatskleidė nei savo, nei M.Kadhafi buvimo vietos, teigė, kad senojo režimo šalininkai iškovojo pergales per naujausius susirėmimus.

„Laimėjome kelis mūšius su NATO kolaborantais ir sugebėjome juos išstumti iš Bani Valido ir Sirto, – aiškino jis. – Nepaisant pražūtingų NATO smūgių, mūsų pajėgos priešinasi, o mūsų kovotojai tęsia kovą, nes dalyvaujame mūšyje už orumą ir prieš blogio jėgas.“

Turkijos humanitarinės pagalbos lėktuvas apšaudytas virš Libijos

Turkijos karinis transporto lėktuvas sekmadienį buvo apšaudytas virš Libijos, kai atskraidino maisto produktų siuntą, tačiau jis saugiai grįžo į savo šalį, pranešė Ankaros ginkluotųjų pajėgų pranešime.

„Priešlėktuviniai ginklai pradėjo šaudyti nuo žemės į lėktuvą C-160, tačiau mūsų lėktuvas pakilo į didesnį aukštį ir išskrido iš tos vietovės“, – sakoma Turkijos generalinio štabo pranešime.

Ten pat nurodoma, kad lėktuvas sėkmingai iškrovė humanitarinės pagalbos siuntą ir sekmadienį saugiai grįžo į Turkiją, užsukęs į Bengazio oro uostą.

Anatolijos valstybinė naujienų agentūra informavo, jog su Turkijos transporto lėktuvai pakilo iš Bengazio ir nugabeno 14 tonų pagalbos siuntą netoli Nigerio sienos ir į Vadano miestą, esantį į pietus nuo Sirto. Kaip pranešama, incidentas, per kurį buvo apšaudytas vienas iš šių lėktuvų, tebetiriamas.

Libijos naujosios vyriausybės pajėgos sekmadienį netvarkingai spruko iš Bani Valido miesto ir atsitraukė iš Sirto, dar kartą nesugebėjusios užimti šių paskutinių nuversto šalies lyderio Muamaro Kadhafi šalininkų tvirtovių ir perimti kontrolę visoje šalyje.

Turkijos sprendimas siųsti pagalbos siuntas buvo priimtas, kai šios šalies premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas praeitą savaitę apsilankė Libijoje.

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Libija
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min