Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lichtenšteinas priimtas į Šengeno zoną

Vaduco pilis, Lichtenšteinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vaduco pilis, Lichtenšteinas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lichtenšteinas pirmadienį prisijungė prie Šengeno sutarties. Kontrolės procedūros šios šalies pasienyje su kitomis Šengeno sutarties valstybėmis-narėmis nutrauktos.

Dabar atvirų sienų susitarimas apima 26 Europos valstybes, kuriose gyvena per 400 mln. žmonių. Susitarimas dėl Lichtenšteino įstojimo į Šengeno zoną buvo pasirašytas dar 2008 metais, tačiau pasienio kontrolės panaikinimas kelis kartus buvo atidėtas dėl Vokietijos ir Švedijos prieštaravimų: šių dviejų valstybių vyriausybės tvirtino, kad Lichtenšteino kunigaikštystė nepakankamai aktyviai kovoja su mokesčių vengiančiais asmenimis.

Lichtenšteino prisijungimas prie Šengeno zonos tapo įmanomas po to, kai gruodžio 13 dieną Europos Taryba pareiškė, kad kunigaikštystė pasirengusi visa apimtimi vykdyti sutarties įsipareigojimus.

Šengeno sutartį 1985 metais pasirašė penkios Europos valstybės – Belgija, Vokietija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Prancūzija. Laikui bėgant prie atvirų sienų sutarties prisijungė didžioji dalis Europos Sąjungos (ES) valstybių, išskyrus Didžiąją Britaniją, Airiją, Bulgariją, Rumuniją ir Kiprą. Be to, į Šengeno zoną įeina ir kelios ne ES narės – Norvegija, Islandija, Šveicarija ir Monakas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min