Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Londone nori pastatyti paminklą lenkams

Paminklas lenkams Londone atrodytų taip.
Paminklas lenkams Londone atrodytų taip.
Šaltinis: 15min
3
Skaitysiu vėliau
A A

Lenkai planuoja pastatyti gigantišką paminklą Londone, kuris primintų apie kovose dėl Britanijos žuvusius karius. Kaip solidarumo ženklo iš šalies vyriausybės imigrantai prašo finansuoti statybas.

Žinomas visuomenės veikėjas, bolotiravęsis į Londono merus, Johnas Zylinskis reikalauja iš vyriausybės 2 mln. svaro sterlingų aukštesnei nei 30 metrų skulptūrai. Bronzinė ugnies liežuvius vaizduojanti skulptūra būtų skirta lenkų karių, žuvusių per vokiečių ataką Didžiojoje Britanijoje 1940-aisiais, atminimui.

Idėjos iniciatoriaus manymu, po neapykantos nusikaltimų prieš Jungtinės Karalystės lenkus bangos, vyriausybės finansinė parama primintų tautų solidarumą. Planai statyti skulptūrą kariams buvo paskelbti praėjusią savaitę ir nuo tada šiai idėjai palankumą išreiškė Lordas Tebbitas bei konservatorius Danielis Kawczynskis.

J.Zylinskio teigimu, lenkų lakūnai numušė keturis kartus daugiau priešų lėktuvų, negu patys britai ir už tai jie turėtų būti pagerbti.

Mes, lenkai, liejome savo kraują ir manome, kad vyriausybė turėtų padengti paminklo išlaidas.

„Siūlau labai didelį, dramatišką paminklą Londono centre, skirtą lenkų lakūnams, išgelbėjusiems šią šalį. Mes, lenkai, liejome savo kraują ir manome, kad vyriausybė turėtų padengti paminklo išlaidas. Šiais sunkiais laikais svarbu prisiminti mūsų tautų solidarumą.

Nors mano patirtis rodo, kad teigiamas londoniečių požiūris į lenkus stipriai nusveria neigiamus įvykius“, – kalbėjo buvęs kandidatas į merus.

Jei vyriausybė atsisakys sumokėti už skulptūros statymą, J.Zylinskis pasiryžęs surinkti aukų iš bendruomenės. Imigranto teigimu, lenkai per karą buvo drąsūs ir nesustabdomi, o be jų Britanijos mūšis būtų pralaimėtas.

Komentarai: 3
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min