Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskva kenčia: neregėti karščiai, smogas, ugnis ir medikų patarimai išvykti iš miesto (atnaujinta 13.10 val., nuotraukos)

Smogas Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Smogas Maskvoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Net ir seniausi Maskvos gyventojai to dar nematė – neregėti karščiai kamuoja Rusijos sostinę, o dėl nuolat kylančių gaisrų mieste tvyro stiprus smogas. Medikai pataria žmonėms, jei tik jie gali, išvykti iš Maskvos.

Naujienų portalas 15min.lt jau skelbė, kad pirmadienį Maskvoje buvo užregistruota aukščiausia temperatūra šiame mieste per visą meteorologinių stebėjimų istoriją – 37,2 laipsnio karščio. Tačiau tai dar ne pabaiga. Kaip skelbia sinoptikai, karščiai Rusijos sostinėje artimiausiomis dienomis tik didės – antradienį čia žadamas 38 laipsnių karštis, o ketvirtadienį jis gali pasiekti ir 40 laipsnių, skelbia naujienų portalas newsru.com.

Ugnis ir smogas

Tarytum dar būtų maža karščio, Rusijos sostinę talžo stiprūs vėjai, kurie duoda mažai atgaivos, tačiau pridaro rimtų bėdų – vien pirmadienį stiprus vėjas išlaužė 110 Maskvos medžių.

Maskvos oro užterštumo leistinos ribos yra viršytos net 8 kartus.Šiuo metu visa Maskva skendi stipriame smoge, kuris kilo dėl netoli Rusijos sostinės siaučiančių gaisrų – skaičiuojama, kad per pastarąsias kelias dienas ugniagesiams teko gesinti beveik 60 ugnies židinių netoli Maskvos. Dėl didžiulio karščio net nedideli gaisrai sparčiai išplinta, – kartais ugnis sklinda net 20 kilometrų per valandą greičiu. Pranešama apie degančius tūkstančius hektarų miško ir žolės.

Siūlo išvykti iš Maskvos

Specialistai perspėja, kad Rusijos sostinėje ekologinė padėtis smarkiai pablogėjusi, ir informuoja, jog gali smarkiai sutrikti kvėpavimo ligomis sergančių žmonių sveikata. Pavojus gresia net ir visiškai sveikiems vietos gyventojams. Skelbiama, kad Maskvos oro užterštumo leistinos ribos yra viršytos net 8 kartus.

Dėl smogo žmonėms peršti akis, darosi sunkiau kvėpuoti. Medikai pataria visiems gyventojams dėvėti kvėpavimo kaukes, langus dangstyti šlapiais audeklais. Jeigu tik įmanoma, vietos gyventojams patariama išvis bent kuriam laikui palikti miestą.

Karščiui nepasiruošusi

Kaip skelbia „El Pais“, akivaizdu, kad Maskva nebuvo pasiruošusi tokiems karščiams. „Maskva, kurioje gyvena 15 mln. gyventojų, nėra pasiruošusi Afrikos orui, jau pusantro mėnesio kankinančiam gyventojus“, – rašo „El Pais“ ir pabrėžia, kad per šį laiką buvo pagerinti 7 temperatūros rekordai, o kondicionierių kainos staigiai išaugo.

Žurnalistai rašo, kad dabar karščiu Maskva prilygsta Ašchabadui ar Taškentui, o daugybė sostinės parkų su išdeginta žole greičiau jau primena ne žalumos oazes, o Vidurio Azijos stepes.

Ypatingas rūpestis – visuomeninio transporto vadovams. Mėginama sukurti naują stočių vėdinimo sistemą, nes senoji nepritaikyta 30 laipsnių temperatūrą viršijantiems karščiams.

Tuo pačiu metu 23 Rusijos regionuose dėl karščio paskelbta ypatingoji padėtis, skaičiuojama, kad gali būti prarasta apie 20 proc. derliaus. Dėl prognozuojamų derliaus nuostolių per savaitę kai kurių produktų kainos jau pakilo 17–33 proc.

Komentarai
Šioje istorijoje Karščiai, Maskva
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min