Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Medvedevas pasivijo Putiną pagal pritarimą savo veiklai, rodo apklausa

V.Putinas ir D.Medvedevas prezidentinėje rezidencijoje
„Scanpix“ nuotr. / V.Putinas ir D.Medvedevas prezidentinėje rezidencijoje
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pritarimas prezidento Dmitrijaus Medvedevo veiklai spalį susilygino su pritarimu ministro pirmininko Vladimiro Putino veiklai, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Remiantis J.Levados centro apklausa, apskritai teigiamai prezidento veiklą vertina 76 proc. Rusijos gyventojų, neigiamai – 22 procentai. Ministro pirmininko veiklą – atitinkamai 77 proc. ir 20 procentų.

Kaip pareiškė J.Levados centro direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Graždankinas, D.Medvedevas jau visiškai priartėjo prie V.Putino. 2010 metų sausį prezidentas turėjo 75 proc., o premjeras – 78 procentus.

Dabar atotrūkis tarp V.Putino ir D.Medvedevo populiarumo sumažėjo, išaugus pastarojo populiarumui: rugsėjį prezidentas turėjo 73 proc., premjero rodikliai nepakito.

Aleksejus Graždankinas mano, kad pastaruoju laiko D.Medvedevas pateikė daugiau informacijos apie dalykus, kuri atitinka Rusijos gyventojų lūkesčius.

Apklausa vyko spalio 22–25 dienomis, buvo apklausti 1600 žmonių.

Per visą D.Medvedevo prezidentavimo laikotarpį, rodo J.Levados centro apklausos, pritarimas jo veiklai nebuvo smukęs žemiau 70 proc. ribos.

Didžiausias jis – 83 proc. – buvo 2008 metų rugsėjį po Rusijos ir Gruzijos konflikto.

Pritarimas V.Putino veiklai, priešingai, per pastaruosius dvejus metus sumažėjo beveik 10 proc. – nuo stabilių 85 proc. 2008 metų pavasarį, kai D.Medvedevas tapo prezidentu, iki dabartinių 77 procentų.

Remiantis naujausia apklausa, jeigu Rusijos prezidento rinkimai vyktų dabar, V.Putinas gautų 24 proc., o D.Medvedevas – 21 proc. balsų. Anksčiau skirtumas buvo maždaug 10 procentų.

Pasak A.Graždankino, D.Medvedevo populiarumas vėl galėjo padidėti, kai jis atleido Maskvos merą Jurijų Lužkovą, pradėjo milicijos reformą ir kovą su korupcija, bet tai kol kas nepadeda iš esmės pakeisti situaciją.

D.Medvedevas ir V.Putinas ne kartą buvo klausiami, ar ketina pretenduoti į Rusijos prezidento postą 2012 metais.

Tandemas niekada nevengė atsakyti į klausimą, bet aiškumo jų atsakymai neįnešė.

2009 metų gruodį V.Putinas į tokį klausimą, užduotą spaudos konferencijoje Italijoje, sakė, kad jie su D.Medvedevu „šiaip ar taip, žmonės artimi, gerai supranta vienas kitą, dirba drauge“.

„Mes galėsime susitarti, kaip nesistumdyti alkūnėmis, o priimti mūsų šaliai protingą sprendimą", – sakė premjeras.

2010 metų birželį D.Medvedevas per savo oficialų vizitą į JAV sakė, kad yra sąlygų, kurioms esant jis pamėgins likti prezidentu: „Jeigu tie planai, kuriuos aš suformulavau, bus įgyvendinami“ ir „jeigu žmonės rems“.

Remiantis naujausia J.Levados centro apklausa, jeigu Rusijos prezidento rinkimai vyktų dabar, V.Putinas gautų 24 proc., o D.Medvedevas – 21 proc. balsų. Anksčiau skirtumas buvo maždaug 10 procentų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min