Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Michailas Chodorkovskis papasakojo Vakarams apie padėtį Rusijoje

Žinomiausias Rusijos kalinys Michailas Chodorkovskis prisijungė prie opozicijos lyderių nuomonės ir papasakojo susirinkusiems Sankt Peterburge Vakarų investuotojams apie pavojus Rusijoje pakartoti revoliucinį „arabų pavasarį“.
Ketvirtadienį teisme
Michailas Chodorkovskis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dar vieno ekonomikos forumo, iš kurio tribūnos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir vyriausybės pareigūnai vilios verslą investuoti į Rusiją, išvakarėse M.Chodorkovskis – buvęs turtingiausias šalies žmogus – davė interviu pasaulinėms žiniasklaidos priemonėms.

„Kalbant apie ilgalaikes politines rizikas, pakanka pažiūrėti į Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose vykstančio „demokratinio pavasario“, kurio neseniai dar niekas nelaukė, sąlygas, kad suprastume jas, nors situacija Rusijoje ir skiriasi“, – sakė M.Chodorkovskis išspausdintame trečiadienį interviu Prancūzijos „Le Figaro“, Amerikos „The Wall Street Journal“, Italijos „Il Mondo“ ir Vokietijos „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

„Rusijos darbotvarkėje tebėra tos pačios pagrindinės problemos, kaip ir Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų regione: sąžiningi rinkimai, nepriklausomas teismas, laisvos žiniasklaidos priemonės, reali kova su korupcija. Svarbiausias mano šalies uždavinys – nepraleisti istorinio „galimybių lango“ ramiai liberalizacijai“.

„Šaliai liko ne tiek daug laiko, kol nauja karta išmėgins sistemą. Tai – neišvengiama“, – sakė M.Chodorkovskis.

Į Kremliaus nemalonę patekęs magnatas nepajėgė Europos Žmogaus Teisių Teisme įrodyti, kad pirmoji „Jukos“ byla buvo politiškai motyvuota, ir pasiekė tik simbolinį moralinės žalos atlyginimą. Tačiau tarptautinė teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ pripažino M.Chodorkovskį ir jo verslo partnerį Platoną Lebedevą sąžinės kaliniais, sustiprindama jų buvimo už grotų metais susidariusį įvaizdį Vakarų ir Rusijos opozicijos akyse.

M.Chodorkovskis paragino Didžiojo aštuoneto šalis priversti Kremlių paklusti taisyklėms.

„Priėmusios Rusiją į grupę, kitos septynios šalys narės turi moralinę pareigą reikalauti, kad Rusija gerbtų bendras vertybes“, – sakė jis, pridurdamas, jog Rusijos vadovybė „gauna leidimą į klubą be jokių pareigų ir įsipareigojimų“.

„Pagrindinis kai kurių žmonių Vakaruose apsirikimas yra tas, jog jie laiko santykiuose su Rusija  „realia politika“ atsisakymą ginti demokratijos euroatlantines vertybes, nuosavybės teises ir įstatymo viršenybę. Tokie žmonės nemąsto, kad tai gali turėti sunkių padarinių“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius