
Pepo Guardiolos era baigėsi triumfu – „Barcelona“ laimėjo Karaliaus taurę
Skaitykite daugiau... (ATNAUJINTA: 01.18) 4 SPORTAS
Šeštadienis
2012.05.26
JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) trečiadienį paskelbė gerokai sumažintą Žemės susidūrimo su stambiu asteroidu 2036 metais tikimybę.
2004 metais atrastas asteroidas Apofis pateko į pasaulio dėmesio centrą, kai paaiškėjo, jog gali kelti pavojų mūsų planetai. Šio dangaus kūno skersmuo 2,5 karto didesnis už futbolo aikštės ilgį.
Naujausiais skaičiavimais, kuriuos atliko Steve'as Chesley ir Paulas Chodasas iš NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos (JPL) Pasadenoje (Kalifornija), tikimybė, jog šis asteroidas 2036 metais susidurs su Žeme, yra viena iš 250 tūkstančių. Šis grėsmės įvertinimas gerokai mažesnis, negu buvo skelbta anksčiau (viena galimybė iš 45 tūkst.).
Grėsmės lygis buvo sumažintas patikslinus susidūrimo tikimybės skaičiavimo metodus ir sukaupus naujų duomenų.
Mokslininkai savo tyrimo rezultatus ketvirtadienį pristatys Puerto Rike vyksiančioje Amerikos astronomijos draugijos konferencijoje.
„Patikslintas orbitos apskaičiavimas dar labiau pagrindžia (nuomonę), jog asteroidą Apofį galime vertinti jaudinančiu mokslo, o ne baimės objektu“, – sakoma JPL Žemei artimų objektų programos biuro direktoriaus Dono Yeomanso pranešime.
Iš pradžių astronomai nerimavo, kad 270 metrų skersmens asteroidas gali susidurti su Žeme 2029 metais, o ši tikimybė vertinta 2,7 procento. Vėlesni skaičiavimai parodė, jog Apofis tais metais su Žeme nesusidurs.
2029 metų balandžio 13 dieną Apofis turėtų praskrieti ne arčiau nei už 29 450 kilometrų nuo mūsų planetos.
sakyciau pakankamaj arti praskris :D jai ka briusas wilisas gal gywas bus ir wiskas bus sutwarkyta :d
valio . dar pagyvensim .
Jeigu kris ant seimo stogo, tai 2036 metų kadencijai reikės nesibolatiruoti, o tai ištaškys kaip gerą krūvą ššš...
ogo kaip arti praskris. Turetu buti ispudingas reiginys laukiu nesulaukiu tikiuosi lietuvoj matysis ;)
Skaityti visus komentarus (13)
Skaitykite daugiau... (ATNAUJINTA: vakar, 17.01) 274SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE
TAIP PAT SKAITYKITE: Nužudytos Violetos Naruševičienės dukra Vokietijoje yra gyva ir sveika 98
Biski nesamone ce raso apie 2038m. pavoju ,kad 2012 mum bus sakes... :D (Pasaulio pabaiga)