Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Naši“ atstovas prisipažino atakavęs Estijos vyriausybės tinklalapius 2007 metais (atnaujinta 15.00 val.)

Vienas iš „Naši“ aktyvistų protestų.
„Scanpix“ nuotr. / Vienas iš „Naši“ aktyvistų protestų.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kremlių remiančio jaunimo judėjimo „Naši“ komisaras Konstantinas Goloskokovas pareiškė, kad asmeniškai dalyvavo Estijos vyriausybės struktūrų tinklalapių atakoje 2007 metų pavasarį.

„Tai padariau aš, mano pažįstami ir draugai – iniciatyvinė grupė. Tačiau tai buvo ne kompiuterių įsilaužėlių ataka, o klasikinė pilietinio neklusnumo akcija“, – trečiadienį agentūrai „Interfax“ sakė K.Goloskokovas.

Pasak jo, jis su savo bendražygiais nuspendė surengti akciją prieš Estijos vyriausybę, nesutikdamas su vadinamojo Bronzinio kario – sovietinio paminklo Talino išvaduotojui nuo fašistų perkėlimu į kitą vietą ir rusakalbių gyventojų teisių pažeidimu.

„Tai buvo privati iniciatyva, kurioje dalyvavo žmonės, kurie net nepriklauso judėjimui „Naši“, – pasakojo K.Goloskokovas.

„Tai nebuvo įsilaužimas į kompiuterių sistemą, nes per tokią ataką panaudojamos virusinės programos. Mes virusinėmis programomis nesinaudojome“, – patikslino jis.

„Pasinaudodami savo kompiuteriais ir ryšio kanalais mes daugybę kartų ėjome į Estijos serverius. Buvo masinis ėjimas į tinklalapius iš mūsų socialinių tinklų. Mes panaudojome Estijos tinklalapius pagal jų tiesioginę paskirtį - juk jie įsteigti tam, kad į juos eitų žmonės, taigi mes ir ėjome. Mes nepadarėme nieko, kas neteisėta“, – sakė K.Goloskokovas.

Jis įspėjo, kad panašios „pilietinio neklusnumo akcijos“ gali pasikartoti, jeigu Estijos valdžia pažeidinės etninių rusų teises.

„Akcijos internete turi ateitį. Mes jas naudosime ir toliau, jeigu nepasikeis situacija Baltijos šalių gyventojų rusų teisų laikymosi srityje“, – sakė agentūros pašnekovas.

Paklaustas, kodėl jo dėmesio nepatraukė 2007 metų pavasarį paminklo Didžiojo Tėvynės karo didvyriams lakūnams ir jų palaikų perkėlimas iš Pamaskvio Chimkų į Novolužinskojės kapines, K.Goloskokovas atsakė: „Aš puikiai prisimenu, kokia visuomenė tada jaudinosi (dėl paminklo perkėlimo į kitą vietą Chimkuose), tai buvo opozicinės žiniasklaidos priemonės“.

„Tas perkėlimas (Chimkuose) buvo suderintas su veteranų organizacijomis ir visuomene. Jis nebuvo globalinės dvasinės provokacijos aktas, kaip kad paminklo perkėlimas Estijoje“, – pridūrė jis.

Po masinių riaušių Estijoje 2007 metų balandžio 26-28 dienomis, kilusių dėl paminklo Kariui išvaduotojui Taline išardymo, prieš Estijos vyriausybės, prezidento kanceliarijos ir kai kurių kitų valstybės įstaigų bei privačių struktūrų kompiuterių sistemas buvo įvykdyta įsilaužėlių ataka iš Rusijos kompiuterių.

Tuo tarpu šaltinis teisėsaugos institucijose nurodė "„nterfax“, kad Rusijos baudžiamajame kodekse numatytas laisvės atėmimas nuo trejų iki septynerių metų už kompiuteriams kenksmingų programų kūrimą, naudojimą ir platinimą (276 straipsnis).

Nustatyti konkretaus „kenksmingų programų“ platintojo tapatybę ir jį sulaikyti – sudėtingas, bet įvykdomas uždavinys, Sunkiausia surinkti įrodymus – vadinamuosius nusikaltimo elektroninius pėdsakus“, – sakė šaltinis.

Jis pažymėjo, kad „tai ilgas procesas, nes būtina atlikti keletą sudėtingų techninių ekspertizių“.

Tačiau teisėsaugos institucijų kova su kompiuterių įsilaužėliais duoda vaisių. 2009 metų sausio pabaigoje Rusijos VRM „K“ valdybos operatyviniai darbuotojai sulaikė Ufoje du nusikalstamos grupės dalyvius, kurie ne kartą įsilaužė į komercinių struktūrų serverius ir vertė verslininkus duoti pinigų.

„K“ valdybos duomenimis, nuo 2008 metų rugsėjo nuo piktadarių veiksmų nukentėjo daugiau kaip dešimt stambių Rusijos bendrovių.

“Trisdešimt joms priklausančių elektroninės didmeninės prekybos priemonių buvo užblokuotos ilgą laiką. Dėl to buvo patirti ne tik dideli materialiai nuostoliai, bet ir bendrovės prarado savo pozicijas konkurencinėje kovoje“, – sakė „K“ valdybos spaudos tarnyba.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min