Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO aviacija Libijoje naudoja tik labai tikslius ginklus

Tanko sunaikinimas iš oro
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tanko sunaikinimas iš oro
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

NATO karinės vadovybės atstovas, brigados generolas Claudio Gabellini spaudos konferencijoje demonstravo aviacijos smūgių Libijoje tikslumą.

Generolas rodė žurnalistams vaizdo įrašus, kurie nufilmuoti iš NATO lėktuvų ir gali paliudyti, kokie yra tikslūs aviacijos smūgiai. Pavyzdžiui, buvo parodyta, kaip iš grupės pastatų sunaikintas viduryje buvęs pastatas, o kiti liko sveiki, kai kuriuose pastatuose pramuštos tiktai skylės stoguose virš tam tikrų patalpų.

„Atakuodami karinius taikinius mes visaip stengiamės sumažinti riziką, kylančią netoli esantiems civiliams gyventojams. Nuo gegužės 2 dienos per savaitę NATO aviacija sunaikino daugiau kaip 30 taikinių Misratos rajone, tarp kurių keli tankai, trys raketų paleidimo įrenginiai, trys savaeigiai artilerijos pabūklai ir 15 šaudmenų saugyklų. Taip pat suduota keletas smūgių vadavietėms Misratoje ir Tripolyje. Vakar vakare pataikyta į vadavietės pastatą Tripolio centre“, – pranešė generolas C.Gabellini.

Jis pažymėjo, kad atakos rengiamos vien prieš Muamaro Kadhafi režimo karinius objektus, kurie tiesiogiai susiję su gyvenamųjų vietų apšaudymu ir civilių gyventojų užpuldinėjimais.

„Mes žymiai sumažinome Kadhafi režimo galimybes rengti atakas prieš gyvenamuosius centrus ir visiškai atėmėme iš jo galimybę naudoti aviaciją“, – pareiškė jis.

Jis pažymėjo, kad dar balandžio 23 dieną M.Kadafi karinės pajėgos buvo nustumtos nuo Misratos, tačiau tęsė miesto apšaudymą iš toliašaudžių pabūklų, minosvaidžių ir raketų paleidimo įrengimų.
NATO minų traleriai toliau saugo Misratos uostą, kuriame neseniai buvo aptiktos trys minos.    

Rytinėje Libijos dalyje, įskaitant Bengazio, Adždabijos ir Marsa el Buraikos (Bregos)   rajonuose, padėtis visiškai stabilizavosi, ir ten dabar saugu.

„Nuo kovo 31 dienos NATO lėktuvai surengė per dieną vidutiniškai 150 skrydžių. Iš viso surengta 6000 skrydžių, iš jų 2000 buvo „smogiamieji“, t.y. turėjo tikslą smogti numatytam taikiniui“, – sakė generolas.

„Visi taikiniai yra kariniai ir susiję su Kadhafi pajėgų atakomis prieš gyvenamuosius centrus. Šie smūgiai būtini, teisėti, pateisinami moraliai ir atlikti mažiausiai rizikuojant gyventojų gyvybėmis. Visus taikinius iš anksto patvirtina NATO taryba“, – pažymėjo generolas.

„Kiekvieno skrydžio taikinys iš anksto įvertinamas ir kruopščiai tikrinamas iki paskutinės minutės. Mes naudojame tik „išmanius“ ginklus ir tikslaus pataikymo sistemas“, – pabrėžė jis.  

Jis tuo pačiu pripažino, kad NATO negali nei patvirtinti, nei paneigti pranešimų apie pavienių gyventojų žūtis per NATO bombardavimus, nes neturi savo žmonių šalyje.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min