Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO į Muamaro Kadahfi pajėgas kreipėsi per radiją

Muamaras Kadhafi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Muamaras Kadhafi
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Libijos kariuomenės radijo dažniais transliuojančios NATO pajėgos Muamarui Kadhafi ištikimoms pajėgoms skelbia, kad jų palaikomo pulkininko samdyti užsienio kariai prievartauja Libijos gyventojus, ir ragina jas trauktis.

„Niekas neturi teisės savo žmonių gyvenimą versti pragaru“, – girdėti per Libijos kariuomenės radiją, kurį užėmė sukilėlių pajėgos.

„Liaukitės kovoję su savo tautos žmonėmis“, – toliau sakoma pareiškime, pasak kurio, Libijos vadovai prarado šalies kontrolę, samdosi užsienio samdinius ir leidžia jiems prievartauti jūsų žmones„.

Gyventojai, pasitraukę iš sukilėlių kontroliuojamų Vakarų kalnų rajonų, ir juose likę sukilėliai dažnai pasakoja apie prievartavimus ir žiaurius užsienio samdinių veiksmus.

Libijos vyriausybė neigia samdanti karius iš užsienio ir tikina, kad jos pajėgos neliečia civilių gyventojų. Pasak pareigūnų, jie kovoja su ginkluotomis nusikaltėlių grupuotėmis ir „al Qaeda“ kovotojais, kurie mėgina sužlugdyti šalį.

NATO karo lėktuvai, gavę Jungtinių Tautų mandatą ginti civilius gyventojus, neleido vyriausybės pajėgoms užimti sukilėlių pozicijų, tačiau jų pabūklai nenutyla, M.Kadhafi ir toliau lieka valdžioje.

Kalbėdamas apie NATO rengiamas transliacijas vienas pareigūnas naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, jog NATO privalo informuoti Libijos žmones, ir taip užtikrinti kuo didesnį civilių gyventojų saugumą.

„Jūs turite pasirinkimą, – sakoma anglų ir arabų kalbomis su irakietišku akcentu skelbiamame kreipimęsi. – Sukurkite taikią Libiją savo šeimos ir geresnės jūsų šalies ateities labui“. Kitaip, kovo 19-ąją pradėti aviacijos antskrydžiai vyks ir toliau, sakoma jame.

„Kodėl, kodėl mano sūnų? Kodėl žudote mūsų žmones?“, – klausia moteriškas balsas.

„Tėti, sugrįžk namo, baik kariauti“, – prašo vaikas. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min