Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NATO rengiasi patvirtinti „atvirų durų“ politiką, bet nenurodydama pavienių šalių, teigia A.F.Rasmussenas

Andersas Foghas Rasmussenas
„Scanpix“ nuotr. / Andersas Foghas Rasmussenas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas pareiškė, kad į naują Aljanso strateginę koncepciją bus įtraukta nuostata, patvirtinanti „atvirų durų“ politiką nenurodant pavienių šalių.

Drauge, pasak jo, sprendimas, priimtas NATO susitikime Bukarešte 2008 metais, dėl narystės perspektyvos suteikimo Ukrainai tebegalioja.

Aljanso generalinis sekretorius tai pareiškė interviu agentūrai „Interfax“ ir televizijos kanalui STB Ukrainos ir NATO komisijos posėdžio gynybos ministrų lygiu išvakarėse. Tai – pirmasis tokio lygio susitikimas po prezidento rinkimų Ukrainoje.

Ukrainos parlamente tebesvarstomas įstatymo projektas „Dėl Vidaus ir užsienio politikos“, kuriame numatoma atsisakyti narystės NATO perspektyvos ir įtvirtinti šalies blokuose nedalyvaujančios valstybės statusą.„Mūsų nauja strateginė koncepcija patvirtins, jog NATO durys tebėra atviros visoms Europos demokratijoms, kurios atitinka būtinus reikalavimus, kad taptų NATO narėmis, jeigu jos to norės“, – sakė jis atsakydamas į klausimą, ar į naują NATO strateginę koncepciją bus įtraukta nuostata suteikti narystės perspektyvą Kijevui.

Ukrainos parlamente tebesvarstomas įstatymo projektas „Dėl Vidaus ir užsienio politikos“, kuriame numatoma atsisakyti narystės NATO perspektyvos ir įtvirtinti šalies blokuose nedalyvaujančios valstybės statusą.

„Suprantama, kad kiekviena individuali šalis nuspręs pati, ar ji nori prisijungti prie NATO: NATO – savanoriška organizacija, bet mūsų durys tebėra atviros Europos demokratijoms“, – pridūrė A.F.Rasmussenas.

Į patikslinamą klausimą, ar bus nuostata dėl atvirų durų politikos patvirtinimo išdėstyta apskritai, ar taip pat bus nurodytos šalys – Ukraina ir Gruzija, Aljanso generalinis sekretorius atsakė, kad strateginė koncepcija bus pagrindų dokumentas mažiausiai 10-čiai metų.

„Taigi aš nemanau, jog mes svarstysime specifines detales ar konkrečias šalis šiame dokumente, bet aš taip pat galiu jus patikinti, kad sprendimas, kurį mes priėmėme Bukarešto susitikime 2008 metais, tebegalioja, o tai reiškia, kad Ukraina ir Gruzija bus NATO narėmis, jeigu jos to norės , ir jeigu jos įvykdys visus būtinus reikalavimus“, – paaiškino A.F.Rasmussenas.

Kalbėdamas apie perspektyvas plėtoti santykius su Ukraina, esant naujoms realijoms, A.F.Rasmussenas pareiškė, kad šis bendradarbiavimas vyks jau esamose ribose – Ukrainos ir NATO komisijoje ir pagal Metinę nacionalinę programą.

„Tai ribos, kuriose mes galime ne tik plėtoti bendradarbiavimą, bet ir padėti Ukrainai pertvarkyti gynybos ir saugumo sektorių. Ir aš taip pat tikiuosi, kad šis bendradarbiavimas bus tęsiamas“, – sakė NATO generalinis sekretorius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min