Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naujojoje Zelandijoje sukčius bankininkas milijonus dolerių iššvaistė prostitutėms

Vieno Naujosios Zelandijos investicinio banko darbuotojas, pavogęs milijonus dolerių ir didelę dalį tų pinigų išleidęs prostitutėms, buvo sučiuptas, kai vienas iš jo klientų pasižiūrėjo dokumentinį filmą apie JAV sukčių Bernie Madoffą, ketvirtadienį pranešė teismas.
Prostitutės
Prostitutės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

51 metų Stephenas Versalko buvo nuteistas kalėti šešerius metus dėl 18 mln. Naujosios Zelandijos dolerių pasisavinimo 2000–2009 metais iš banko ASB, kuriame jis dirbo.

Oklando apygardos teismas buvo informuotas, kad S.Versalko dviem prostitutėms sumokėjo 3,4 mln. dolerių, o didelę dalį likusios sumos išleido vynui ir nekilnojamajam turtui, taip pat išmokėjo palūkanas klientams, investavusiems į jo sukurtą finansinę piramidę.

Kaltinamojo advokatai nurodė, kad vienai iš tų prostitučių buvo sumokėta 2,6 mln. dolerių, iš jų 1,2 mln. – siekiant išvengti šantažo.

Prokuroras Patrickas McCannas S.Versalko sukurtą nusikalstamą schemą vadino klasikine finansine piramide, kurios investuotojams palūkanos būdavo mokamos iš jų pačių kapitalo arba naujų investuotojų indėlių.

Šis atvejis yra didžiausia privačios kompanijos darbuotojo įvykdyta vagystė per Naujosios Zelandijos istoriją.

S.Versalko nusikaltimas buvo išaiškintas, kai vienam iš 30 šioje schemoje dalyvavusių turtingų investuotojų kilo įtarimų, pasižiūrėjus dokumentinį televizijos filmą apie B.Madoffo finansinę piramidę Volstrite.

Niujorke dirbęs B.Madoffas pernai buvo nuteistas kalėti 150 metų, kai prisipažino kelis dešimtmečius vykdęs apgaulingą planą, per kurį prasisuko milijardai dolerių.

S.Versalko gresia ne trumpesnis nei ketverių metų laisvės atėmimas. Dėl savo nusikaltimo jis prisipažino iš karto, kai įtarus klientas kreipėsi į banką.

Vėliau jis sakė tyrėjams, jog įsivaizdavo esantis „Ponas nenugalimasis“.

Nukentėjusiems pavyko atgauti apie 4 mln. dolerių, pardavus S.Versalko įsigytą nekilnojamąjį turtą.

Sukčius bankininkas savo finansinę piramidę įsuko 2000 metais, kai jo kreditinės kortelės sąskaitoje susidarė apie 30 tūkst. Naujosios Zelandijos dolerių skola.

S.Versalko siūlydavo savo klientams, kurių dauguma buvo užsienyje gyvenančios vyresnio amžiaus moterys, už indėlius mokėti didesnes nei įprasta palūkanas be jokių papildomų mokesčių ir su ilgalaikėmis valstybės garantijomis.

Bankas ASB, kuris nukentėjusiems turėjo išmokėti 16,5 mln. dolerių, nurodė sugriežtinęs savo saugumo priemones, kad panašūs sukčiavimo atvejai nebepasikartotų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius