Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neramumai Egipte: Kaire pasirodė kariškių šarvuočiai (video, papildyta 19.20 val.)

Neramumai Egipte
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Neramumai Egipte
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Egipto kariuomenės daliniai, lig šiol buvę dislokuoti užmiestyje, penktadienį įvesti į Kairo centrą, rodyta tiesioginiame eteryje per televizijos kanalą „Al Jazeera“.

Žmonės džiugiai sutiko karius, nes tikėjosi, kad šie apgins žmones nuo policininkų, kurie visą dieną stengiasi išvaikyti demonstrantus.

Panašiai jau buvo Tunise, kur kariškiai stojo į demonstracijų dalyvių pusę ir padėjo nuversti autoritarinį režimą.

Egipte kol kas neaišku, ką palaikys kariškiai. Šioje šalyje armija yra labai svarbi visuomeninė institucija, atliekanti svarbų nepriklausomą vaidmenį vidaus politikoje.

Kaire nuo 18 val. vietos (ir Lietuvos) laiku įsigalioja komendanto valanda, kuri truks iki 7 val. ryto. 

Egipte liudininkai pasakoja Kaire penktadienį per protesto akcijas matę dešimtis žmonių: sumuštų, kraujuojančių, be sąmonės; tuo tarpu „Al Jazeera“ televizija pranešė, jog vienas žmogus užmuštas.

Vienas liudininkų agentūrai „Reuters“ sakė matė kraujais apsipylusius žmones, sužeistus į galvą, kitus krintančius ant žemės; nors tiksliau, kaip jie nukentėjo, nenurodoma, nes gatvėse didžiulė sumaištis. Panašiai pasakojo ir kiti liudininkai.

„Al Jazeera“ pranešė, jog mažiausiai vienas žmogus žuvo, dešimtys buvo sužeista centrinėje Kairo aikštėje. Taip pat nurodoma, jog kliuvo ir buvusiam kandidatui į prezidentus 2005 metų rinkimuose Aymanui Nourui.

Pasak BBC, Egipto policija suėmė ir sumušė keletą užsienio žurnalistų, tarp kurių buvo ir BBC reporteris.

Vėliau BBC korespondentas buvo paleistas. Jis pranešė, kad policija su protestuotojais ir sulaikytais per mitingus asmenimis elgiasi labai žiauriai.

Egipte demonstracijos jau vyksta keletas dienų. Jų dalyviai reikalauja, kad atsistatydintų šalies prezidentas Hosni Mubarakas ir jo kabinetas.

Papildyta 19.20 val. Kairo, Aleksandrijos ir Sueco gyventojai ignoravo komendanto valandą, apie kurią pranešė valstybinė Egipto žiniasklaida, likdami šių miestų gatvėse ir aikštėse, praneša televizijos kanalas „Al Jazeera“.

Paskelbus Kaire komendanto valandą žmonių gatvėse net gerokai padaugėjo, jiems pavyko užgrobti ir padegti vieną policijos sunkvežimį suimtiesiems vežti.

Dar nemalonesnė šalies vadovybei ir prezidentui Hosni Mubarakui gali atrodyti ši aplinkybė, kad demonstrantai padegė valdančiosios Nacionalinės demokratinės partijos būstinę. Beveik visas daugiaaukštis pastatas skendi liepsnose, o virš Kairo centro kyla tiršti juodi dūmai.

Armijos padaliniai, kuriems anksčiau buvo įsakyta užtikrinti komendanto valandos laikymąsi, į įvykius kol kas nesikiša.

Aleksandrijoje iš esmės nėra kam prižiūrėti tvarkos - vietinė policija išsilakstė. Panaši padėtis Suece, tačiau pusvalandžiui likus iki komendanto valandos į miestą įvažiavo šarvuočiai. Tačiau kol kas ten kareiviai į nieką nešaudo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min