Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neramumai iš Maskvos ir Sankt Peterburgo plinta į kitus Rusijos miestus, OMON su demonstrantais elgiasi šiurkščiai

Policija sulaiko mitingo dalyvius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Policija sulaiko mitingo dalyvius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos žiniasklaida lenktyniauja skelbdama, kiek iš tikrųjų demonstrantų antradienį suėmė Rusijos policija ir spec. tarnybos. Naujausiais duomenimis, vien per antradienio protestus į policijos autobusus suvaryta, o vėliau į skyrius išvežta apie 500-600 demonstrantų.

„Interfax“ teigimu, vien tik Maskvoje, Triumfo aikštėje, sulaikyta 569 iš 2000 demonstrantų.

Dauguma šių sulaikytųjų protestavo prieš „Vieningosios Rusijos“ naudai sufalsifikuotus rezultatus. Kai kurie protestuotojai dėl šiurkščių policijos veiksmų smarkiai nukentėjo: sulaužytos rankos, kruvini veidai privertė aiktelėti ne vieną žurnalistą, dirbusį įvykių sūkuryje. Kaip pasakojo nukentėjęs „Komersant“ regioninis apžvalgininkas, jis gavo lazdų visai netikėtai. Prie stovinčio ir stebinčio įvykius žiniasklaidos atstovo priėjo du policininkai su visa ekipiruote riaušėms malšinti (rusai juos jau vadina „kosmonautais“ dėl šalmų) ir staiga pradėjo tvatinti per kojas.

Susidaro įspūdis, kad OMON pajėgoms duotas įsakymas ne tik sutramdyti minią, bet daryti tai taip, kad visi matytų ir dar ilgai kalbėtų. Todėl kai kurie demonstrantai velkami veidu per asfaltą.

Primename, kad protesto akcijas organizavo ir V.Putiną palaikančios jėgos, kurios opozicijos protestus vadino šmeižtu ir žadėjo neleisti „juodinti“ teisėtos šalies valdžios bei demokratijos. Kad sukeltų daugiau triukšmo, V.Putiną palaikančios jėgos jaunimą apginklavo didžiuliais būgnais.

Protesto akcijas organizavo ir V.Putiną palaikančios jėgos, kurios opozicijos protestus vadino šmeižtu ir žadėjo neleisti „juodinti“ teisėtos šalies valdžios bei demokratijos.

Pasitarimai Kremliuje: kaip pademonstruoti demokratiją

„RBK daily“ duomenimis, jau pirmadienį, vos prasidėjus bruzdėjimams Maskvos Čistyjie Prudy parke, Kremliuje buvo sušauktas skubus posėdis saugumo klausimais. Jame prezidento vidaus politikos valdybos vadovybė sulaukė griežtos kritikos už darbo broką.

Po to į opozicijos protestų vietą buvo skubiai nusiųstas „Pirmojo kanalo“ korespondentas. Tačiau demonstrantų šūkiai „Šalin Putiną“ iš reportažo buvo iškirpti. Ši filmuota medžiaga Kremliui buvo strategiškai būtina tam, kad kitą dieną, antradienį, galėtų surengti masinį V.Putino šalininkų mitingą ir „parodyti“, kad dauguma galvoja, jog rinkimai buvo demokratiški. Arba dar daugiau: kad Rusijos valdžia leidžia išsakyti savo nuomonę ir opozicijai, nors dauguma „dorų žmonių“ neva mano, kad rinkimai buvo skaidrūs.

Kodėl kilo neramumai

Deputatas iš „Teisingosios Rusijos“ Ilja Ponomariovas per akciją Maskvoje antradienį sakė agentūrai „Reuters“, jog nori, kad opozicija susivienytų prieš kovą vyksiančius prezidento rinkimus.

Masinių akcijų tikslas, pasak I.Ponomariovo, kad būtų perskaičiuoti balsai Dūmos rinkimuose Maskvoje. Po perskaičiavimo, jo nuomones, „Vieningoji Rusija“ nebeturėtų daugumos Valstybės Dūmoje.

Protestai plinta ir į kitus miestus

Neramumai banguoja ne tik Maskvoje ir Sankt Peterburge. Sankcionuoti ir nesankcionuoti mitingai surengti Jekaterinburge, Novosibirske, Rostove prie Dono, Saratove. Ten taip pat sulaikyta šimtai „nepatenkintų“. Daugelis jų protestavo burnas užsiklijavę pleistrais, taip simbolizuodami susidorojimą su demokratija.

VIDEO: Видео: Митинг на Триумфальной 6 декабря 2011

 

VIDEO: Видео: 600 человек арестовано на Триумфальной площади

VIDEO: Триумфальная площадь, 6 декабря 2011 г.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min