Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norvegijoje suimtas ginklus ir sprogmenis laikęs nacionalistas, aiškinamasi, ar jis nėra susijęs su Andersu Breiviku

Granata
Stanislavo S.Jančenkos/wikimedia.org nuotr. / Granata
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Norvegijos policija sulaikė dešiniųjų pažiūrų radikalą, kurio namuose rasta nelegaliai įsigytų ginklų ir sprogmenų. Teisėsaugininkai kol kas neturi duomenų, ar suimtasis palaikė ryšius su žudynes Utiojos saloje surengusiu ir Osle prie pastato bombą susprogdinusiu Andersu Behringu Breiviku.

Kaip teigia naujienų agentūra AFP, suimtas vyras susijęs su nacionalistais ir pats yra kraštutinių dešiniųjų pažiūrų.

Teisėsaugininkai aiškina, kad sulaikymo operacija buvo įvykdyta labai operatyviai, nes buvo žinoma, kad potencialus ekstremistas gali ryžtis bet kam.

Vyriškis įtariamas neteisėtu ginklų ir sprogmenų įsigijimu, laikymu ir grasinimu susidoroti. Teigiama, kad jis grasino dviems asmenims. Atlikę kratą įtariamojo namuose pareigūnai rado ne tik ginklų, bet ir policininko uniformą. Teisėsaugininkai atsisakė komentuoti, kam vyriškiui buvo reikalinga pareigūno apranga.

Anksčiau įtariamasis buvo kelis kartus įkliuvęs pareigūnams su nelegaliai laikomais ginklais. Teigiama, kad jis jais aprūpindavo dešiniųjų radikalų organizacijas.

Sulaikytojo advokatas Vidaras Lind Iversenas tvirtina, kad 2000-aisiais jo ginamasis iš tiesų buvo susijęs su nacionalistų grupėmis, tačiau šiuo metu su jais esą nepalaiko jokių ryšių.  

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min