Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 08 15 /15:53

Nuverstas Egipto prezidentas Hosni Mubarakas grįžo į teisiamųjų suolą

Nuverstas Egipto prezidentas Hosni Mubarakas pirmadienį antrąkart stojo prieš teismą Kaire, kur jis kaltinamas korupcija ir protestuotojų žudymu per šalį apėmusį sukilimą.
Hosni Mubarakas teisme
Hosni Mubarakas teisme / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sergantis 83 metų H.Mubarakas buvo sraigtasparniu atskraidintas iš vienos Kairo ligoninės, kur buvęs lyderis buvo laikomas nuo pirmojo teismo posėdžio rugpjūčio 3 dieną. Jis buvo įneštas į teismo salę gulintis neštuvuose ir uždarytas metaliniame kaltinamųjų narve kartu su savo sūnumis Gamalu ir Alaa. Pastarieji yra kaltinami tik dėl korupcijos.

H.Mubarakas teisme vilkėjo mėlyną kombinezoną, o jo sūnūs – baltas kalinių uniformas.

Gabenant H.Mubaraką iš greitosios pagalbos automobilio į kaltinamųjų narvą, nuversto prezidento vyresnysis sūnus Alaa mėgino uždengti tėvą nuo valstybinės televizijos kamerų.

Kelios savaitės iki šio proceso pradžios buvo daug spėliojama dėl H.Mubarako sveikatos būklės, daugelis įtarė, kad jis gali nepasirodyti teisme.

Prie Kairo policijos akademijos, kurioje vyksta teismo posėdžiai, buvo trumpam susirėmę H.Mubarako šalininkai ir priešininkai. Šimtai nuversto prezidento rėmėjų protestavo prie teismo rūmų, piktindamiesi „žeminamu“ elgesiu su buvusiu lyderiu.

H.Mubarakui gulint kaltinamųjų narve, žuvusių protestuotojų artimiesiems atstovaujantys advokatai prieš įžengiant teisėjui garsiai šūkavo ir ginčijosi – veikiausiai dėl vietų teismo salėje.

H.Mubarakas kaltinamas prisidėjęs žudant protestuotojus per sukilimą, išvertusį jį iš posto, taip pat dėl korupcijos ir kyšių ėmimo iš verslininkų, siekusių paspartinti vieną sandorį dėl žemės pardavimo.

Šioje byloje taip pat teisiamas policijai anksčiau vadovavęs buvęs vidaus reikalų ministras Habibas al Adly ir keli kiti buvę saugumo pajėgų vadai, įtariami davę įsakymus susidoroti su demonstrantais, kurių dauguma protestavo taikiai. Jie kaltinami dėl beveik 900 protestuotojų žūties.

Ir H.al Adly, ir H. Mubarakui gali būti skirtos mirties bausmės, jei jų kaltė bus pripažinta.

Atnaujinta 15.53 val. H.Mubarako teismas dėl protestuotojų žudynių ir korupcijos pirmadienį buvo atidėtas iki rugsėjo 5 dienos, o šie posėdžiai nuo šiol nebebus tiesiogiai transliuojami per televiziją.

Teisėjas taip pat nusprendė, kad H.Mubarako ir jo buvusio vidaus reikalų ministro bylos bus sujungtos, kaip reikalavo advokatai, atstovaujantys per Egipte šių metų sausį ir vasarį vykusį sukilimą žuvusių protestuotojų šeimoms.

Teisėjas nusprendė nutraukti rugpjūčio 3 dieną pradėtos nagrinėti bylos posėdžių tiesiogines televizijos transliacijas, o pirmadienį vykęs posėdis buvo trumpas ir baigėsi paskelbus naujo posėdžio datą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius