Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Oro tarša Didžiojoje Britanijoje nužudo 50 tūkst. žmonių per metus

Užterštas Didžiosios Britanijos oras nužudo apie 50 tūkst. žmonių per metus, sekmadienį vieno parlamento nario pranešimą cituoja dailymail.co.uk. Teigiama, kad užterštas oras pareikalauja kur kas daugiau gyvybių nei nutukimas, pasyvus rūkymas ar eismo įvykiai.
Oro tarša sukelia vis rimtesnes pasekmes.
Oro tarša sukelia vis rimtesnių pasekmių. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didžiosios Britanijos ministrams priekaištaujama, kad šalyje nesugebama kovoti su šia mirtina problema. Be to, dėl oro užterštumo Didžiajai Britanijai gresia milijoninės baudos, kadangi oro tarša gerokai viršija ES leidžiamas normas.

Šalies Vyriausybė skatina žmones vairuoti automobilius su dyzeliniais varikliais, kurie mažiau teršia aplinką, tačiau įsteigus biomasės katilus kai kuriose miestų vietose tai tik dar labiau padidino oro užterštumą.

Prastas oras dažnai tampa kvėpavimo takų ligų priežastimi, taip pat sukelia širdies ligas, astmą. Dėl užteršto oro gali smarkiai sutrumpėti vidutinė žmogaus gyvenimo trukmė.

Dėl užteršto oro žmogaus gyvenimo trukmė Jungtinėje Karalystėje vidutiniškai sutrumpėja 7–8 mėnesiais. Tačiau vis daugėjant oro taršos židinių šie skaičiai kasdien tampa dar liūdnesni.

Nepaisydama šių baisių padarinių, Vyriausybė nesiima griežtų priemonių oro užterštumui mažinti ir labiau linkusi kovoti su rūkymu, alkoholio vartojimu bei nutukimo problemomis.

„Labiausiai užterštuose rajonuose šis nematomas žudikasatima iš žmonių net kelerius gyvenimo metus, ypač iš tų, kurie serga, pavyzdžiui, astma“, – teigia vienas iš šalies Aplinkosaugos komiteto narių Timas Yeo.

Didžiajai Britanijai taip pat gresia milijonus svarų siekiančios baudos iš Briuselio dėl to, kad šalyje neįgyvendinami oro kokybės tikslai.

Šalies miestuose ir miesteliuose apie 70 proc. oro taršos sukelia transportas.

Per 2003 metus oro taršos sukeltų mirčių padidėjo nuo 21 proc. iki 38 procentų.

Aplinkosaugos komitetas ragina Vyriausybę skirti oro kokybės gerinimui didesnį prioritetą, siekiant šviesti visuomenę dėl pavojaus, kurį sukelia oro tarša, bei skatinti jų sąmoningumą siekiant šią taršą mažinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius