Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padedami lietuvių pusšimtis Goro provincijos pareigūnų tobulino kovinio šaudymo įgūdžius

Šaudymo pratybos Goro provincijoje
PAG-13/KAM nuotr. / Šaudymo pratybos Goro provincijoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Birželio 26-27 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane esančioje šaudykloje antrosios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės (angl. POMSG-2) instruktoriai, kurių užduotis – rengti ir konsultuoti Afganistano nacionalinę policiją Goro provincijoje, surengė kovinio šaudymo pratybas daugiau kaip pusšimčiui Afganistano nacionalinės policijos pareigūnų.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, Afganistano policijos pareigūnai dvi dienas kovinio šaudymo pratybas įgūdžius tobulino šaudydami į taikinius iš įvairių pozicijų ir atstumų iš automatinių šautuvų AMD-65 ir pistoletų „Smith & Wesson Sigma“ .

Kovinio šaudymo pratybos – vienas iš baigiamųjų Lietuvos kariuomenės sudaryto aštuonių savaičių bazinio Afganistano policijos patrulio rengimo kurso etapų. Prieš tai POMSG-2 instruktoriai iš Lietuvos karo policijos, Viešojo saugumo tarnybos ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos mokė vietos policijos pareigūnus policijos veiklos, teisės, ginkluotės ir šaudybos, asmenų sulaikymo, patikrinimo postų įrengimo, patruliavimo, asmens ir automobilio patikrinimo veiksmų, taiklaus šaudymo principų, kitų policijos veikloje būtinų dalykų.

Jungtinė Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė veiklą Afganistano Goro provincijoje pradėjo 2010 m. lapkričio viduryje.

Grupėje tarnaujantys Lietuvos ir JAV kariai bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai nuo misijos Afganistane pradžios jau yra apmokę daugiau kaip 40 ir šiuo metu rengia dar 50 Afganistano nacionalinės policijos pareigūnų.

POMSG yra parengusi bazinio policijos patrulio rengimo programą, taip pat atlieka Goro provincijos policijos padalinių vertinimą, padeda ir konsultuoja Goro provincijos policijos pareigūnus jų kasdieninėje veikloje, tarpininkauja vystant projektus logistikos bei personalo srityse.

Įgyvendinant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane strategiją, vis didesnis dėmesys Afganistane skiriamas šalies nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams. Bendrai su JAV delegavusi antrąją POMSG komandą Lietuva prisideda prie Afganistano saugumo pajėgų rengimo, didina paramą Afganistano saugumo pajėgoms jų atsakomybės rajone Goro provincijoje, kur daugumą saugumo pajėgų sudaro vietos policija.

Afganistano Goro provincijoje be Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG), kuri yra NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, taip pat veikia Europos Sąjungos policijos misijos Afganistane (EUPOL) komanda, Afganistano nacionalinės armijos mokymo grupė, kiti padaliniai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min