Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakistane sudužo keleivinis lėktuvas, žuvo 152 žmonės (naujos nuotraukos, video, atnaujinta 14.12 val.)

Lėktuvo katastrofa Pakistane
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sudužęs lėktuvas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Netoli Pakistano sostinės Islamabado sudužo keleivinis lėktuvas, kuriuo skrido 152 žmonės.

Kaip praneša „The Express Tribune“, šiame lėktuve buvo 152 žmonės, šeši iš jų – įgulos nariai. Skelbiama, kad mažiausiai šimtas žmonių žuvo, tačiau yra ir išgyvenusiųjų.

Lėktuvas 7.50 val. išskrido iš Karčio į Islamabadą. Tuo tarpu BBC patikslina, kad šis lėktuvas skrido iš Turkijos į Islamabadą per Karačį.

Orlaivis greičiausiai nukrito dėl blogų oro sąlygų – tragedijos metu buvo stiprus rūkas bei liūtis.

Gelbėtojams kol kas sunku patekti į nelaimės vietą, nes lėktuvas nukrito Maragalos kalnuose, kur sudėtingas pasiekiamumas. AFP praneša, kad kelių link tos vietos, kur nukrito lėktuvas, nėra.

Orlaivis priklausė kompanijai „Airblue Airline“.

Visos Islamabado ligoninės šiuo metu paruoštos priimti nukentėjusiuosius.

Atnaujinta 9.40 val. Šios nelaimės liudininkė Khadim Hussain „Reuters“ pasakojo: „Tuo metu lijo. Aš iš savo biuro lango pamačiau labai žemai skrendantį lėktuvą.“ Kitas liudininkas Saqlainas Altafas Pakistano ARY naujienų agentūrai sakė, kad tragedijos metu kalnuose atostogavo su šeima, kai išvydo lėktuvą, kuris ore atrodė skrendantis nestabiliai. „Lėktuvas prarado balansą, o vėliau mes išvydome jį krintantį“, – pasakojo vyras ir pridūrė girdėjęs stiprų smūgio garsą.

Gelbėtojai pranešė, kad jau rasti penkių žuvusiųjų kūnai.

Atnaujinta 10 val. Gelbėtojams tragedijos vietoje pavyko rasti penkis sužeistus keleivius, skelbia AFP, kuri remiasi Pakistano valdžios pranešimais. Sužeistieji skubiai išvežti į apylinkės ligonines, duomenų apie jų būklę nėra.

Kompanija „Airbus“ patvirtino, kad sudužo jos lėktuvas. „Airblue Airline“ skraido „Airbus A320“ ir „Airbus A321“ lėktuvais.

Atnaujinta 10.10 val. BBC rodomuose reportažuose matyti, kad nelaimės vietoje vis dar kyla dūmai. Pakistane esantis žurnalistas sako, kad gelbėtojams itin sunku pasiekti nelaimės vietą, nes nusileisti kalnuose sudėtinga net sraigtasparniams. 

Beveik neabejojama, kad tragedijos priežastimi tapo itin blogas oras – musoninės liūtys. Pastarosiomis dienomis buvo atšaukta nemažai skrydžių į Islamabadą. „Airblue Airline“ daugiausia skraidino verslininkus, šis reisas buvo itin populiarus.

Atnaujinta 10.46 val. Lėktuvas „Airbus A320“, kaip pranešama, Islamabado oro uoste bandė leistis antrą kartą – pirmąsyk dispečeriai paprašė pilotų dėl blogų oro sąlygų atlikti pakartotinį nusileidimą. Tačiau antras kartas pilotams buvo tragiškas.

Kol kas nežinoma, kiek žmonių išgyveno sudužus lėktuvui. „Dawn News“ duomenimis, tokių keleivių yra apie 40.

BBC cituoja įvykio vietoje esantį žurnalistą, kuris teigia matęs bent 15 smarkiai apdegusių ir suniokotų kūnų. Jo teigimu, šiuo metu įvykio vietoje jau dirba gausios gelbėtojų pajėgos. „Lėktuvas yra visiškai suniokotas. Lėktuvo dalys mėtosi apylinkėse. Kai kurios dalys vis dar dega, apdegę ir kai kurie medžiai“, – iš įvykio vietos pasakojo žurnalistas.

Atnaujinta 11.46 val. „Times Now“ skelbia, kad per lėktuvo katastrofą gyvi liko 40-45 žmonės. Tiesa, tik dalis jų išgabenti į ligonines.

Tuo tarpu prie didžiausios Islamabado ligoninės susirinko daugybė lėktuvu skridusių žmonių artimųjų. Jie puola prie kiekvieno atvykstančio greitosios pagalbos automobilio, tikėdamiesi, kad ten bus jų artimieji. Tačiau sužeistieji į šią ligoninę dar nebuvo atvežti.

BBC praneša, kad sudužęs orlaivis buvo techniškai tvarkingas.

Atnaujinta 12.46 val. Nors anksčiau žiniasklaida pranešė, kad išsigelbėti galėjo iki 45 žmonių, Pakistano valdžios atstovai to nepatvirtino. Kaip pranešė oficialūs Pakistano šaltiniai, kol kas turima duomenų tik apie 6 išsigelbėjusius žmones. Šiuo metu rasti 45 žuvusiųjų kūnai.

Tuo tarpu įvykio vietoje rastos sudužusio lėktuvo juodosios dėžės, kurios padės atsakyti į klausimą apie tragedijos priežastis.

Atnaujinta 13.06 val. Pakistano policijos atstovai pranešė, kad įvykio vietoje rasti 90 žuvusiųjų kūnai. Jie taip pat teigė, jog labai abejotina, kad pavyks rasti išgyvenusiųjų.

Atnaujinta 14.12 val. „Associated Press“ praneša, kad nepasitvirtino informacija apie išgyvenusius per šią tragediją žmones. Tai, agentūros duomenimis, liudija oficialūs duomenys, pagal kuriuos nukritus lėktuvui žuvo 152 žmonės. Šiuo metu rasti visų žuvusiųjų kūnai.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min