Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pasaulio įtakingųjų atostogų vargai ir rūpesčiai

Įtakingiausiems pasaulio politikams sunku pasirinkti vietą atostogoms, nes jie negali paprasčiausiai nuvažiuoti prie jūros. Jiems atostogos tampa svarbiu pasirinkimu, nuo kurio kartais net priklauso tolesnis gyvenimas arba mirtis.
Saloje B. Obama su dukromis mėgo eiti į greitojo maisto restoranus.
Saloje B. Obama su dukromis mėgo eiti į greitojo maisto restoranus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rugpjūtį sostinėse darbas sulėtėja, nes valstybių vadovai bando rasti laisvo laiko, kurį galėtų skirti šeimai, kultūriniams poreikiams ir sau pačiam. Tai nėra lengva. Juk šie žmonės – darboholikai, negalintys gyventi be mobiliojo telefono ir elektroninio pašto. Todėl vieniems pavyksta paatostogauti net tris savaites, kaip Nicolas Sarkozy, kiti, kaip Barackas Obama, ištrūksta vos savaitėlei. Amerikiečiai juokauja, kad George'ui W.Bushui net nereikėjo apsimetinėti, jog atostogauja, nes jis ir dirbo taip, tarsi leistų laiką savo rančoje Teksase, o B.Obama dirba ir per atostogas, kurias suplanavo su šeima ir draugais praleisti Amerikos rytinėje pakrantėje. Pirmiausia atvykus į Martos Vynuogyno salą jam teko surengti fotosesiją salą apgulusiems žurnalistams, paskui atskristi į Vašingtoną, kad pasiūlytų perrinkti antrai kadencijai Federalinės rezervų sistemos vadovą Beną Bernanke, kuris, prezidento žodžiais tariant, „pasirodė kaip žmogus, sugebantis priimti sprendimus per vieną sunkiausių finansų krizių, su kuriomis kada nors buvo susidūrusi žmonija“. Vos grįžus į salą, B.Obamai vėl teko nutraukti atostogas, nes mirė jo ištikimas šalininkas senatorius Edwardas Kennedy.

Angelai Markel pasisekė geriau. Per atostogas jį spėjo ir po Italijos kalnus palaipioti, ir liepos pabaigoje su vyru Joachimu Saueriu į Bairoto festivalio atidarymą nuvykti, nes ši pora yra Richardo Wagnerio muzikos gerbėja. Kanclerė pasirinko atostogoms Pietų Tirolį, kalnuotą šiaurės Italijos vietovę, kurioje kalbama vokiškai. Tačiau laukiantys darbai nedavė ramybės A.Merkel ir per atostogas, nes jai grįžus į Berlyną liko vos kelios savaitės iki rinkimų. Siekianti būti perrinkta kanclere antrai kadencijai politikė apskritai mielai būtų atsisakiusi atostogų, tačiau šalyje, kur atostogos laikomos šventu dalyku, būtų likusi nesuprasta ir tai galėtų turėti įtakos rinkimų rezultatams.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir premjeras Vladimiras Putinas paprastai rugpjūtį persikelia į vyriausybines rezidencijas prie Juodosios jūros, tačiau negali būti tikri, kad ramiai paatostogaus, nes rugpjūtis Rusijai – svarbių įvykių mėnuo. Pernai vos tik jie spėjo paimti į rankas apsauginį kremą, Rusija nutarė užpulti Gruziją. Šiemet nieko nepaprasta nenutiko, todėl premjeras su prezidentu prie jūros demonstravo savo draugystę, nes vis garsiau sklando gandai apie jų nesutarimus.

Žinodamas nelengvą valstybės ekonomikos padėtį, ilsėtis savo šalyje nutarė ir Prancūzijos prezidentas, turintis platų pasirinkimą, kur nuvykti. Jis pasirinko uošvei priklausančią Faranji pilį Rivjeros Juodajame iškyšulyje. Kai bėgiodamas N.Sarkozy prarado sąmonę, gydytojai jam paliepė bent tris savaites sulėtinti apsisukimus, todėl jis su Carla Bruni mėgavosi atostogų džiaugsmais jos motinos viloje.

Dar didesnį pasirinkimą, kur atostogauti, turi Silvio Berlusconi, kuriam priklauso net 18 ištaigingų vilų. Šiemet norėdamas pataisyti savo įvaizdį Italijos premjeras atostogavo Abrucuose, kuriuos nuniokojo žemės drebėjimas. Taip jis stengėsi pabrėžti, kad yra labai toli nuo Čertozi vilos, kur vyko jo skandalingos linksmybės su jaunomis gražuolėmis.

 

Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso buvo trumpam iškeitęs Briuselį į šeimos namą Lisabonoje, tačiau šią vasarą jis negalėjo ramiai mėgautis poilsiu, nes stengiasi užsitikrinti, kad būtų perrinktas dar vienai penkerių metų kadencijai. Paskutinėmis rugpjūčio dienomis J.M.Barroso sugrįžo į Briuselį susitikti su Dalia Grybauskaite, o rugsėjo pradžioje jis dalyvaus Europos Parlamento sesijoje, kur bus sprendžiamas jo likimas. Vis dar nebūdamas tikras dėl savo ateities J.M.Barroso jau baigė rašyti parlamentarams ir visai Europai skirtą savo didžiąją kalbą.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius