Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sulaukęs tvirtos parlamento paramos Petro Porošenka pats padės parašą ant asociacijos su ES sutarties

Petro Porošenka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Petro Porošenka
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketina pats pasirašyti Ukrainos ir Europos Sąjungos (ES) asociacijos sutarties ekonominę dalį birželio 27 dieną Briuselyje, o prieš tai išsiųs naująjį užsienio reikalų ministrą į Liuksemburgą pateikti taikos Ukrainos rytuose planą.

„Simboliška yra tai, kad Pavlo Klimkinas šiandien vadovauja Užsienio reikalų ministerijai. Jo dviguba atsakomybė yra ta, kad birželio 27 dieną aš padėsiu parašą ir užbaigsiu asociacijos sutarties pasirašymo procedūrą“, – pareiškė P.Porošenka ketvirtadienį, pristatydamas naująjį diplomatijos vadovą.

„Tai, ko mes taip ilgai laukėme, įvyks kitą savaitę“, – pasakė P.Porošenka.

Prezidentas priminė, kad būtent P.Klimkinas aktyviai dalyvavo šio svarbaus dokumento ruošime.

„Uždaviniai ir darbo intensyvumas bus labai didelės apimties, o aš jumis pasikliaunu“, – sakė prezidentas, kreipdamasis į P.Klimkiną.

„Birželio 23-ąją, manau, mūsų lauks Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų posėdyje Liuksemburge, kur mes pristatysime taikų Ukrainos planą“, – sakė P.Porošenka.

Jis taip pat pranešė, kad iš naujojo ministro tikisi užsienio reikalų ministerijos reformavimo ir jos darbo efektyvumo pakėlimo.

„Esu įsitikinęs, kad ši komanda, kuri šiandien dirba ministerijoje, yra pajėgi tinkamai atsakyti į šiuos iššūkius“, – pabrėžė prezidentas.

„Mūsų prioritetai yra akivaizdūs: taikos planas (Ukrainos rytams) ir asociacija su ES“, – savo ruožtu pažymėjo P.Klimkinas.

Ukrainos vadovas taip pat pareiškė, kad Liuksemburge birželio 23 dieną vyksiančiame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime bus pateiktas Ukrainos planas dėl taikaus padėties sureguliavimo.

„Birželio 23-ąją, manau, mūsų lauks Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų posėdyje Liuksemburge, kur mes pristatysime taikų Ukrainos planą“, – sakė P.Porošenka.

Parlamentas patvirtino prezidento kandidatus

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį tvirtai palaikė prezidentą Petro Porošenką, audringai pritardamas jo pateiktoms kandidatūroms į tris svarbiausius postus jo naujojoje komandoje, kuriai teks spręsti prorusiškų separatistų sukilimo, prie bankroto ribos atsidūrusios ekonomikos ir įsišaknijusio kyšininkavimo problemas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pavlo Klimkinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pavlo Klimkinas

P.Porošenkos pristatytiems kandidatams į užsienio reikalų ministro, centrinio banko vadovo ir generalinio prokuroro postus pritarė daugiau nei du trečdaliai parlamentarų, pademonstruodami neįprastą paramą prezidentui, perėmusiam vadovavimą šaliai vasarį, kai buvo nuverstas Maskvos palaikomas jo pirmtakas Viktoras Janukovyčius.

47-erių karjeros diplomatas Pavlo Klimkinas, iki šiol dirbęs ambasadoriumi Vokietijoje, buvo nesunkiai patvirtintas naujuoju užsienio reikalų ministru, kuriam teks vesti Ukrainą europietišku keliu ir rasti išeitį iš diplomatinės aklavietės santykiuose su Rusija dėl Krymo ir prorusiškų separatistų sukilimų.

Parlamentas taip pat naująja centrinio banko vadove patvirtino Valeriją Hontarevą, 18-os metų darbo patirtį Ukrainos ir tarptautinėse finansinėse institucijose turinčią investicijų bankininkę.

V.Hontareva, kuriai teks svarbus vaidmuo derybose su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) ir kitais stambiais kreditoriais, nuo 2001 iki 2007 metų užėmė Ukrainos ING banko tarybos vicepirmininkės ir finansų rinkų vadovės postą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Valerija Hontareva
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Valerija Hontareva

Ji taip pat dirbo prancūzų finansinės grupės „Societe General“ taryboje ir buvo atsakinga už kapitalo rinkos operacijas.

Trumpame pasisakyme po balsavimo V.Hontareva pareiškė: „Mano paskyrimas gali būti laikomas geru signalu bankininkams ir geru ženklu tarptautiniams investuotojams“.

Pirmasis vicepremjeras Vitalijus Jarema, kuris buvo siūlomas kandidatu į generalinio prokuroro postą, taip pat sulaukė tvirto parlamentarų palaikymo.

„Kova su korupcija yra taip pat svarbi kaip ir kova už taiką“, – pareiškė P.Porošenka pristatydamas kandidatą Aukščiausioje Radoje, kuriam teks nelengvas uždavinys pažaboti įsišaknijusią korupciją šioje 45 mln. gyventojų šalyje.

P.Porošenka dar turi paskelbti, kam siūlys gynybos ministro ir Valstybės saugumo tarnybos (VST) vadovo atsakingas pareigas, atsižvelgiant į saugumo krizę rytinėje šalies dalyje ir Ukrainos pasienyje su Rusija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min