Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po popiežiaus Benedikto XVI pareiškimų Didžiojoje Britanijoje imta baimintis smurto prieš katalikus

Popiežius Benediktas XVI
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas XVI
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš slaptų JAV diplomatų susirašinėjimo dokumentų matyti, kad popiežiui Benediktui XVI pakvietus kai kuriuos anglikonus pereiti į katalikybę, Didžiojoje Britanijoje imta baimintis, jog tai gali sukelti smurtą prieš šalyje gyvenčius katalikus.

Tai, skelbdamas tinklalapio „WikiLeaks“ nutekintą medžiagą, šeštadienį pranešė „The Guardian“. Teigiama, kad po to, kai popiežius Benediktas XVI pakvietė anglikonus, nepritariančius, kad moterys galėtų būti kunigės, masiškai pereiti į katalikybę, Didžiosios Britanijos ambasadorius Vatikane Francis Campbellas perspėjo vyriausiąjį katalikų dvasininką, jog tai gali pakurstyti katalikų diskriminaciją ar netgi privesti prie smurto prieš juos Didžiojoje Britanijoje.

Popiežius prieštaravo Turkijos stojimui į Europos Sąjungą ir dėjo pastangas, kad rengiamoje ES Konstitucijoje būtų užuomina apie „krikščioniškas Europos šaknis“.Po popiežiaus ir Kenterberio arkivyskupo Rowano Williamso susitikimo 2009-ųjų lapkritį, britų ambasadorius pasakojo JAV pasiuntinybės prieš Šventojo sosto darbuotojai Julietai Valls Noyes, kad šis netikėtas Vatikano žingsnis pastatė R.Williamsą į „nepakenčiamą situaciją“. Be to, anot F.Campbello, „po popiežiaus sprendimo anglikonų ir Vatiko santykiai atsidūrė giliausioje krizėje per 150 metų“.

F.Campbellas, kuris pats yra katalikas, su JAV diplomate kalbėjosi po to, kai Benediktas XVI pasiūlė savo vadovybe nepatenkintiems anglikonams masiškai pereiti į katalikybę, išsaugant kai kurias savo privilegijas ir ritualus.

Be šių britų diplomato komentarų, „WikiLeaks“ paviešinti JAV ambasadosVatikane darbuotojų pranešimai atskleidžia, kad:

• JAV diplomatų manymu, popiežius padėjo išlaisvinti 15 britų jūreivių, kuriuos 2007 metais sulaikė Iranas.

• Vatikanas neleido savo pareigūnams liudyti Airijoje sudarytai komisijai, kuri tyrė, kaip dvasininkai šioje šalyje išnaudojo vaikus.

• Popiežius prieštaravo Turkijos stojimui į Europos Sąjungą ir dėjo pastangas, kad rengiamoje ES Konstitucijoje būtų užuomina apie „krikščioniškas Europos šaknis“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min