Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po sprogimo Minsko metro Baltarusijos prokurorai žada „žiaurią akciją“ žurnalistams, interneto komentatoriams ir opozicijos politikams

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka (centre) įvykio vietoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka (centre) įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Baltarusijos generalinis prokuroras Grigorijus Vasilevičius pareiškė esąs nepatenkintas tuo, kaip kai kurios šalies žiniasklaidos priemonės pateikė informaciją apie sprogimą Minsko metropolitene. G.Vasilevičius pasipiktino, kad kai kurie žurnalistai surengė „šokius kraujo klane“.

Generalinės prokuratūros vadovas perspėjo, kad „dalis autorių bus iškviesti į apklausą“. Apie kokius konkrečiai leidinius kalbama, nepranešama.

Kaip praneša naujienų agentūra „Interfax-zapad“, kai kurie interneto vartotojai, prokuratūros nuomone, paskelbė „Baltarusiją diskredituojančius komentarus“. Dėl to, pasak G.Vasilevičiaus, „reikia daryti tvarką“. Ką konkrečiai planuoja prokuratūra, kol kas nėra žinoma.

Anksčiau kai kuriose Baltarusijos žiniasklaidos priemonėse, informavusiose apie sprogimą Minske ir jo tyrimą, nuskambėjo prielaidos, kad nusikaltimą galėjo organizuoti pati valdžia, siekianti atitraukti gyventojų dėmesį nuo ekonominių problemų. Apie tokią versiją užsiminė ir kai kurie Baltarusijos opozicijos atstovai.

Trečiadienį Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka paskelbė, kad teroro išpuolis atskleistas, o jo vykdytojai sulaikyti. Tuo pačiu A.Lukašenka įpareigojo atitinkamas tarnybas ištirti „visus politikos veikėjų, kurie kaltino visus, ką galėjo, pareiškimus“.

„Galbūt šitie vadinamieji „penktosios kolonos politikai“ atidengs kortas ir parodys, kas tai „užsakė“? Visus patraukti atsakomybėn ir apklausti, nekreipiant dėmesio į jokią „demokratiją“ ir dejones užsienyje“, – pareiškė A.Lukašenka.

Vėliau prezidento administracijos atstovai opozicijos veikėjų pareiškimus apie galimas valdžios sąsajas su sprogimu įvertino kaip „neatsakingus“. Administracijos vadovo pavaduotojas Aliaksandras Radkovas pažymėjo, kad tokių pareiškimų autoriai „turi atsakyti pagal įstatymą“.

Sprogimas Minsko metro įvykdytas pirmadienį, balandžio 11-ąją. Per jį žuvo 12 žmonių, o dar apie 200 buvo sužalota.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min