Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius lankysis mafijos bastione, nužudyto vaiko mieste

Popiežius Pranciškus
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Popiežius Pranciškus šeštadienį pirmą kartą nuvyks į mafijos bastioną Kalabriją ir praleis dieną mieste, kur per gaujų karą buvo nužudytas trejų metų vaikas.

Intensyvi jo darbotvarkė viename skurdžiausių Italijos regionų apima apsilankymus kalėjime, ligoninėje ir slaugos namuose Kasano alo Jonijuje ir aplink jį, taip pat – mišias, kuriose turi dalyvauti 100 tūkst. tikinčiųjų.

Popiežius tikriausiai kalbės apie dvi iš didžiausių šio regiono problemų: didžiulį jaunimo nedarbą ir galingos, slaptos nusikalstamos gaujos „Ndrangheta“ gniaužtus.

Jaunesnių nei 25 metų žmonių nedarbas Kalabrijoje 2013 metais buvo 56,1 proc. – didžiausias Italijoje, nurodo „Eurostat“. Tad vietos gangsteriai klesti siūlydami jaunuoliams „darbą“ ir įviliodami juos į savo tinklus.

Vietos gangsteriai klesti siūlydami jaunuoliams „darbą“ ir įviliodami juos į savo tinklus.

Iš Argentinos kilęs popiežius smerkė mafiją ir perspėjo gangsterius išsižadėti savo „kruvinų pinigų“, kurių „negalima pasiimti į dangų“.

Po gegužę įvykusio susitikimo su mafijos aukomis, tarp jų – nužudytų vaikų ir kunigų giminaičiais, jis pasakė gangsteriams, kad jie „eis į pragarą“, jeigu neatgailaus.

Kai Jonas Paulius II 1993 metais paskelbė panašų grasinimą Sicilijoje, mafija „Cosa Nostra“ atsakė susprogdindama bombas dviejose istorinėse Romos bažnyčiose.

Dėl Pranciškaus ryžto pagąsdinti nusikaltėlių gaujas pasigirdo perspėjimų, kad ir jis pats gali tapti taikiniu. Gerbiamas Kalabrijos prokuroras Nicola Gratteri lapkričio mėnesį sakė, kad „Ndrangheta“ „nervinasi“.

„Jeigu mafijos bosai galės pakišti jam koją, jie nedvejos“, – sakė jis. Vatikanas didelės reikšmės šiam perspėjimui neteikė ir tvirtino, kad „nėra pagrindo nerimauti“.

Kasano alo Jonijuje, įsikūrusiame stataus kalno papėdėje, gyveno trimetis Nicola Campolongo, kuris sausio mėnesį buvo nušautas drauge su savo seneliu, tikriausiai dėl pinigų.

Kai sudegusiame „Fiat Punto“ buvo rasti jų palaikai, per Italiją nusirito šoko banga, kaip ir po dviejų mėnesių, kai trejų metų vaikas buvo nužudytas ir netoliese esančiame Apulijos regione.

Ištikimybės kodeksas

Kastrovilario kalėjime 77 metų popiežius susitiks su N.Campolongo tėvu, kuris, kaip ir vaiko motina, atlieka bausmę už nusikaltimus, susijusius su narkotikais.

Pontifikas taip pat gali susitikti su vyru, kuris po nepavykusio bandymo prievartauti turtą geležiniu strypu mirtinai sumušė kunigą Lazzaro Longobardi.

Kastrovilario kalėjime 77 metų popiežius susitiks su N.Campolongo tėvu, kuris, kaip ir vaiko motina, atlieka bausmę už nusikaltimus, susijusius su narkotikais.

„Ndrangheta“ vaidina pagrindinį vaidmenį pasaulinėje prekyboje kokainu, o jos bastionas Kalabrija yra svarbus narkotikų iš Lotynų Amerikos tranzito taškas pakeliui į kitas Europos dalis.

Ši gauja anksčiau turėjo naudos iš istorinių ryšių su Bažnyčia – jos vadeivos skelbėsi dievobaimingais katalikais, o kunigai pro pirštus žiūrėjo į jų nusikaltimus.

Tačiau per pastaruosius 20 metų daug kunigų dalyvavo kovoje su klanais, kartais sumokėdami už savo drąsą gyvybe.

Pranciškus tikriausiai paragins kovotojus su mafija tęsti savo kovą ir pagirs tokias organizacijas kaip „Progetto Sud“ Lamecijoje, kuri lošimo rojų ir narkotikų kontrabandos bazę pavertė bendruomene neįgaliems žmonėms.

Jis taip pat gali pagirti drąsą tų, kurie pasitraukė iš mafiozų nepaisydami griežto gaujų lojalumo kodekso, pagal kurį už maištavimą baudžiama mirtimi.

„Ndrangheta“ sėkmingai derino senų tradicijų elementus su modernumu ir pasirodė, kad į ją labai sunku infiltruotis, nes ji remiasi glaudžiais saitais susaistytų šeimų tinklu.

Tačiau, nors ir nedaug, bet vis daugiau žmonų ir, ypač, dukrų, išdrįsta kalbėti prieš savo gangsterius tėvus, brolius ar sūnus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min