Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius pasibaigus svarbiam sinodui beatifikavo Paulių VI

Popiežius Benediktas beatifikavo Paulių VI
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Benediktas beatifikavo Paulių VI
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Popiežius Pranciškus sekmadienį beatifikavo popiežių Paulių VI, pasibaigus įsimintinam vyskupų susitikimui dėl šeimos klausimų, kuris gretinamas su audringomis Vatikano II Susirinkimo reformomis, kurių įgyvendinimą prižiūrėjo Paulius VI.

Popiežių Paulių VI, kuris po Vatikano II Susirinkimo įkūrė Vyskupų Sinodo instituciją, popiežius Pranciškus palaimintuoju paskelbė kartu su Sinodo Tėvais koncelebruodamas Sinodo uždarymo mišias.

Popiežius emeritas Benediktas XVI taip pat dalyvavo mišiose, kurios vyko netrukus po to, kai vyskupai patvirtino dokumentą, žymintį sielovadiškesnę prieigą patarnaujant katalikų šeimoms.

Jie nepasiekė konsensuso dėl dviejų daugiausiai ginčų sinode kėlusių klausimų: dėl gėjų ir išsiskyrusių žmonių, gyvenančių kitoje civilinėje santuokoje priėmimo. Tačiau šie klausimai lieka diskusijoms prieš kitais metais įvyksiantį vyskupų susitikimą.

Bažnyčia, ypač – jos Vyskupų Sinodas, privalo tirti laiko ženklus ir užtikrinti, kad Bažnyčia adaptuotų metodus reaguodama į didėjančius mūsų laikų poreikius ir besikeičiančias visuomenės sąlygas.

„Dievas nebijo naujų dalykų! – savo homilijoje sekmadienį sakė Pranciškus. – Štai kodėl jis nuolat stebina mus, atveria mūsų širdis ir veda mus netikėtais būdais“.

Jis citavo patį Paulių VI, kuris sakė, kad Bažnyčia, ypač – jos Vyskupų Sinodas, privalo tirti laiko ženklus ir užtikrinti, kad Bažnyčia adaptuotų metodus reaguodama į „didėjančius mūsų laikų poreikius ir besikeičiančias visuomenės sąlygas“.

Pauliaus VI beatifikavimo mišios vyko saulės nutviekstoje Šv.Petro aikštėje. Ant bazilikos buvo iškabintas raudonas audeklas su besišypsančio Pauliaus VI atvaizdu.

„Šiam didžiam popiežiui, šiam drąsiam krikščioniui, šiam nenuilstančiam apaštalui šiandien prieš Dievą galime pasakyti tik vieną žodį, tokį pat paprastą, koks jis yra nuoširdus ir svarbus: „ačiū“! – sakė Pranciškus. Šie jo žodžiai buvo palydėti dešimčių tūkstančių susirinkusių maldininkų pritarimo šūksniais ir plojimais.

„Ačiū, brangus ir mylimas popiežiau Pauliau VI! Ačiū už jūsų nuolankų ir pranašišką liudijimą“, – sakė jis.

Benediktas XVI per beatifikavimo mišias po atviru dangumi grįžo ant Šv.Petro bazilikos laiptų ir tai buvo įtaigus Bažnyčios tęstinumo simbolis nepaisant stiliaus ir prioritetų skirtumų, kurie buvo tokie akivaizdūs per šios savaitės sinodo susitikimus.

Vatikanas paskelbė, kad sekmadienio mišiose dalyvavo 70 tūkst. žmonių – daug mažiau nei 800 tūkst. žmonių, dalyvavusių anksčiau šiais metais įvykusioje dviejų popiežių kanonizacijos ceremonijoje. Paulius VI dažnai pavadinamas „užmirštuoju“ ar „nesuprantamu“ popiežiumi, įsiterpusiu tarp „gerojo popiežiaus“ Jono XXIII ir minioms patikdavusio, po visą pasaulį keliaudavusio Jono Pauliaus II.

Paulius VI buvo išrinktas 1963 metais ir pakeitė populiarų popiežių Joną XXIII. Per 15 savo popiežiavimo metų jis buvo atsakingas už Vatikano II Susirinkimo reformų įgyvendinimą  per neramų seksualinės revoliucijos dešimtmetį.

Turbūt labiausiai jis garsėja prieštaringai vertinama 1968-ųjų enciklika „Humanae Vitae“, kuria buvo įtvirtintas Bažnyčios nepritarimas dirbtinei kontracepcijai.

Jo beatifikavimas žymi jau trečio 20-ajame amžiuje gyvenusio popiežiaus pakėlimą į altoriaus garbę šiais metais: balandžio mėnesį Pranciškus kanonizavo minėtus pontifikus - Joną Paulių II ir Joną XXIII. Tas istorinis įvykis buvo pirmas kartas per Bažnyčios 2000 metų istoriją, kai viešai mišias drauge koncelebravo popiežius ir popiežius emeritas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min