Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Popiežius Pranciškus Strasbūre ragino Europą vėl būti lydere

Popiežius Pranciškus lipa į Strasbūrą skrendantį lėktuvą
„Scanpix“/AP nuotr. / Popiežius Pranciškus lipa į Strasbūrą skrendantį lėktuvą
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Popiežius Pranciškus antradienį atvyko trumpo vizito į Strasbūre esantį Europos Parlamentą, kur ragino „pasenusią“ Europą įveikti ekonomines krizes bei kylantį nacionalizmą ir atgauti pasaulinio lyderio vaidmenį.

15:32 val. Popiežius ragina Europą būti lydere

Sakydamas kalbą Europos Parlamentui argentiniečių pontifikas taip pat skatino Europos Sąjungą (ES) padėti migrantams, bėgantiems iš Artimųjų Rytų ir Afrikos, ir neleisti Viduržemio jūrai tapti didžiulėmis kapinėmis.

Visame Strasbūre popiežiaus vizito proga skambėjo katalikų bažnyčių, tarp jų – istorinės katedros miesto centre, varpai. 

„Europa atrodo sudaranti įspūdį, kad yra šiek tiek pasenusi ir išvargusi, vis mažiau besijaučianti pagrindine veikėja pasaulyje, kuris dažnai vertina ją abejingai“, – europarlamentarams sakė 77 metų pontifikas.

„Susiduriame su visuotiniu pavargimo ir senėjimo, Europos, kuri dabar yra „senelė“, nebevaisinga ir nebegyvybinga, įspūdžiu“, – sakė jis.

Popiežius pridūrė: „Atėjo laikas mums atsisakyti Europos, kuri yra baiminga ir egoistiška, idėjos, kad atgaivintume ir paskatintume lyderystės Europą“.

Visame Strasbūre popiežiaus vizito proga skambėjo katalikų bažnyčių, tarp jų – istorinės katedros miesto centre, varpai. Prie katedros šimtai tikinčiųjų pontifiko kalbas stebėjo įrengtuose didžiuliuose ekranuose.

Popiežius išskrido į Strasbūrą

Tai bus antras popiežių vizitas Europos Parlamente Prancūzijos Strasbūro mieste. 

Tai bus antras popiežių vizitas Europos Parlamente Prancūzijos Strasbūro mieste. Pranciškus taip pat trumpam susitiks su darbą baigiančiu Europos Vadovų Tarybos pirmininku Hermanu Van Rompuy  ir naujuoju Europos Komisijos pirmininku Jeanu Claude'u Junckeriu.

Nuo praėjusio popiežiaus apsilankymo Strasbūre 1988-aisiais klimatas smarkiai pasikeitė ir Vatikano stebėtojai sako, jog Pranciškui teks labiau stengtis, kad jo balsas vis pasaulietiškesniame žemyne būtų išgirstas.

Tikinčiųjų minios popiežiaus kalbas turėtų stebėti didžiuliuose ekranuose priešais miesto katedrą. Dėl protokolo reikalavimų Katalikų Bažnyčios vadovas iš Europos Parlamento į Europos Tarybą važiuos, o ne eis, prieš kelionę nurodė Vatikanas.

77 metų popiežius anksčiau yra pavadinęs Europą pavargusiu žemynu, kuris pametė savo kelią, ir gali pakartoti tokius perspėjimus didėjant radikalizacijai, ypač – tarp nusivylusių jaunesnės kartos atstovų.

Tikimasi, kad popiežius paragins siekti didesnės tolerancijos, socialinio įtraukimo ir dialogo, kaip išeities didėjant rasizmui nuo ekonomikos krizės smarkiai nukentėjusiose šalyse, kur klesti nacionalistinės, euroskeptiškos ir antiimigracinės partijos.

Jo vizitas provokavo protestus kai kuriuose sluoksniuose, tarp jų – „Femen“ aktyvistės pirmadienio akciją, kai ji nuogomis krūtimis užlipo ant altoriaus katedros Strasbūro katedroje. Kritikai peikia Europos Parlamento pirmininko Martino Schulzo sprendimą pakviesti religinį lyderį sakyti kalbos pasaulietiškai institucijai.

M.Schultzas kvietimą šį savaitgalį teisino Vatikano laikraščio „L'Osservatore Romano“ redakcijos skiltyje ir sakė, kad šis vizitas galėtų padėti „Europai nusikratyti savo stingulio“ ir jokiu būdu nėra „ataka prieš pasaulietiškumą“.

Jo vizitas provokavo protestus kai kuriuose sluoksniuose, tarp jų – „Femen“ aktyvistės pirmadienio akciją, kai ji nuogomis krūtimis užlipo ant altoriaus katedros Strasbūro katedroje.

Popiežiaus dešinioji ranka, Vatikano premjeras Pietro Parolinas, sakė, kad Pranciškaus žinia turės stiprią socialinę dimensiją, ir paragino katalikus įnešti savo indėlį į Europos projektą, demonstruojant „solidarumą su nušalintaisiais“.

Pasaulio 1,2 mlrd. katalikų lyderis tikriausiai ragins labiau stengtis spręsti jaunimo nedarbo, kuris žemyne yra vidutiniškai 21,6 proc., problemą ir rūpintis tais, kurie bėga iš karo zonų ir nuo persekiojimo, taip pat – pagyvenusiais žmonėmis.

Daugeliui, pirmiausia – Bažnyčios konservatorių sparne, svarbu tai, ar Pranciškus paminės tokius opius klausimus kaip gėjų santuokos, abortai ir eutanazija, po pastaruoju metu priimtų įstatymų pakeitimų Europos šalyse.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min