Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Radikalus JAV dvasininkas neketina atsisakyti planų sudeginti Koraną

Terry Jonesas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Terry Jonesas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nedidelė Floridos evangelikų bažnyčią trečiadienį ignoravo pasaulyje kilusią pasipiktinimo bangą ir pažadėjo neatšaukti viešos Korano deginimo ceremonijos, nors baiminamasi, kad toks žingsnis sukels musulmonų įtūžį.

Floridos mieste Geinsvilyje veikiančios bažnyčios „Dove World Outreach Center“ planus pasmerkė aukšti JAV pareigūnai ir kariškiai, Vatikanas ir daugelis kitų dvasinių lyderių.

Tačiau šios bažnyčios vadovas atsisakė atšaukti suplanuotą musulmonų šventosios knygos deginimą, kuris įvyks šeštadienį, kai bus minimos rugsėjo 11–osios teroro atakų Jungtinėse Valstijose devintosios metinės.

„Šiuo metu neketiname atšaukti“ Korano deginimo, pastorius Terry Jonesas sakė spaudos konferencijoje, pridūręs, kad jo bažnyčia sulaukė daug šį sumanymą palaikančių laiškų.

T.Jonesas sakė meldęs Dievo, kad šis jam padėtų apsispręsti, ar įgyvendinti šį sumanymą, kuris, kaip teigia Afganistane dislokuotų tarptautinių pajėgų vadas JAV generolas Davidas Petraeusas, gali padidinti pavojų amerikiečiams kariams ir jų sąjungininkams.

„Šiuo metu neketiname atšaukti“ Korano deginimo, pastorius Terry Jonesas sakė spaudos konferencijoje, pridūręs, kad jo bažnyčia sulaukė daug šį sumanymą palaikančių laiškų.

„Suprantame generolo susirūpinimą ir tebesvarstome“, – pareiškė dvasininkas, tačiau iškart pridūrė, kad su juo susisiekė vienas specialiųjų pajėgų karys, kuris sakė, kad „žmonės (kovos) lauke 100 proc. mus palaiko“.

Pastorius taip pat teigia sulaukęs grasinimų jį nužudyti, todėl nešiojasi ginklą.

Pasak T.Joneso, šeštadienį tris valandas truksianti ceremonija turi tapti žinia radikaliems islamistams, jog jie privalo laikytis JAV konstitucijos.

„Korano deginimu bus siekiama atkreipti dėmesį, kad kažkas negerai. Ko gera, mums metas naujai pasipriešinti terorizmui“, – sakė jis.

Bažnyčia planuoja sudeginti apie 200 Korano knygų, kurių daugelį padovanojo žmonės. Apie šį sprendimą buvo paskelbta Jungtinių Valstijų visuomenei karštai ginčijantis dėl planų pastatyti musulmonų kultūros centrą Niujorke netoli rugsėjo 11–osios atakų epicentro, kur buvo sugriauti Pasaulio prekybos centro dangoraižiai.

Daugelis baiminasi, kad Korano deginimas dar labiau sustiprins nepalankumą islamui.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki–Moonas pareiškė labai nerimaujantis dėl planuojamos akcijos.

„Tokiems veiksmams negali toleruoti jokia religija“, – sakoma jo atstovo spaudau paskelbtame pranešime.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, jog Floridos bažnyčios planai yra „koktūs“ ir „tiesiog klaidingi“.

Tačiau šią nuomonę ji išsakė renginyje, kuriame buvo pagerbtas vienas danų karikatūrininkas, 2005 metais savo piešiniuose pasišaipęs iš pranašo Muhammado įžeidė daugelį musulmonų ir išprovokavo protestus visame pasaulyje.

Buvusi JAV respublikonų kandidatė į viceprezidentus konservatyvių pažiūrų Sarah Palin taip pasmerkė T.Joneso planus, vadindama juos nejautriais ir provokuojančiais – „beveik kaip mečetės statyba prie (rugsėjo 11–osios išpuolių) epicentro“. Politikė paragino dvasininką ir jo bažnyčią dar kartą apgalvoti šį sprendimą.

Universitetinio Geinsvilio miestelio pareigūnai, nenoromis atsidūrę pasaulio dėmesio centre, trečiadienį susirinko tartis, kaip užkirsti kelią „Dove World Outreach Center“ planams.

Savivaldybės atstovas Bobas Woodsas sakė naujienų agentūrai AFP, kad padegusi knygas bažnyčia pažeistų draudimą kurti laužus, todėl jai galėtų būti skirta 250 dolerių (680 litų) bauda.

Tačiau pareigūnai beveik nieko negali padaryti, kad sustabdytų šią akciją, nes JAV konstitucijos Pirmoji pataisa užtikrina žodžio laisvę.

Ugniagesių tarnyba prie kelias savaites atmetė T.Joneso prašymą leisti surengti deginimo ceremoniją, tačiau policija negali kištis, kol Korano knygos iš tikrųjų bus padegtos.

T.Jonesas, vadovaujantis mažai žinomai evangelikų bažnyčiai nuo 2001 metų, taip pat yra parašęs knygą „Islamas kilęs iš velnio“.

Pastorius sakė norintis pagerbti beveik 3 tūkst. žmonių, žuvusių Jungtinės Valstijose per tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ kovotojų išpuolius 2001 metais.

Tačiau dėl jo planų musulmonų pasaulį jau apėmė pykčio banga, galinti išprovokuoti daugybę protestų, juolab, kad Korano deginimo ceremonija sutaps musulmonų švenčiama Atsigavėjimo švente, užbaigsiančia šventąjį pasninko ir maldos mėnesį Ramadaną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min