Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Radoslawas Sikorskis: Jokia laisvę mylinti šalis negali pripažinti Krymo referendumo teisėtu

Radoslawas Sikorskis
„Scanpix“ nuotr. / Radoslawas Sikorskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Lenkija kol kas nejaučia karinės grėsmės, bet nerimauja dėl besiklostančios situacijos Ukrainoje“, – sekmadienį televizijai CNN sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. Jis pripažino, kad Europos Sąjunga neskuba įvesti Rusijai sankcijų, tačiau esą pastaroji nepalieka kitos išeities, praneša Tvn24.pl.

Anot R.Sikorskio, Lenkijai nerimą kelia tai, kas vyksta svarbios NATO partnerės – Ukrainos – teritorijoje, be to, esą tebelieka neaišku, ar Rusija sustos ties Krymu, ar tai tebus „pirmoji žymiai rimtesnio konflikto fazė“.

Lenkijos diplomatijos vadovas įsitikinęs, kad jokia šalis, mylinti laisvę, negalėtų pripažinti šio nelegalaus ir Konstitucijai prieštaraujančio referendumo, suorganizuoto skubotai ir teritorijoje šeimininkaujant ginkluotai užsienio valstybės kariuomenei.

Paklaustas, ar ES kalbės vienu balsu ir baus Rusiją sankcijomis, R.Sikorskis pripažino, kad greičiausia taip ir bus. Priminė, kad ES valstybių vadovai jau pareiškė, jog jei Rusija nekeis savo elgesio, sankcijų neišvengs.

„Nenorime įvedinėti sankcijų, nes Rusija greičiausiai atsakys tuo pačiu ir dėl to nukentėsime visi. Bet Rusija nepalieka mums išeities“, – teigė R.Sikorskis.

Į pasakymą, kad galbūt Rusija tikrai gina savo tautiečių teises Ukrainoje, Lenkijos diplomatijos vadovas atsakė, jog iki šiol jokiam rusui, Ukrainos piliečiui, nei Kryme, nei kitur rytinėje Ukrainos dalyje nieko neatsitiko, jų niekas neskriaudė, nebuvo jokio preteksto tam, kas vyksta.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min