Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkėjai pasisakė už kanapių legalizavimą Oregone, Aliaskoje ir JAV sostinėje

Kanapių legalizavimo rėmėjas JAV sostinėje Vašingtone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kanapių legalizavimo rėmėjas JAV sostinėje Vašingtone
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį Floridoje rinkėjai maža balsų persvara atmetė pasiūlymą legalizuoti medicininę kanapę, o rinkėjai JAV sostinėje Vašingtone ir Oregono valstijoje pritarė įstatymo pataisoms, pagal kurias suaugusieji leista vartoti kanapes. Aliaskoje už kanapių apmokestinimą ir jų auginimo reguliavimą pasisakantys valstijos gyventojai taip pat iškovojo pergalę, rašo naujienų svetainė usatoday.com.

Kanapių legalizavimo šalininkai teigia, kad šie referendumai pademonstravo, kad JAV gyventojai mano, jog šio lengvojo narkotiko draudimas patyrė nesėkmę. Medicininės kanapės naudojimas šiuo metu yra legalizuotas 23 JAV valstijose ir Kolumbijos apygardoje.

Medicininės kanapės naudojimas šiuo metu yra legalizuotas 23 JAV valstijose ir Kolumbijos apygardoje.

Antradienio balsavimas lėmė, jog Kolumbijos apygarda ir Oregonas pasekė Kolorado ir Vašingtono pavyzdžiu ir leis suaugusiems asmenims naudoti kanapę pasilinksminimo tikslams. 

Floridoje medicininės kanapės legalizavimą palaikė daugiau negu 50 proc. rinkėjų, tačiau nepasiekė 60 proc. ribos, būtinos norint priimti įstatymo pataisas. 

„Pergalės Aliaskoje ir Oregone parodys pavyzdį kitoms valstijoms, kad kanapių legalizavimas ir apmokestinimas yra naudingas. Pralaimėjimai neturės didelės įtakos. Juk iniciatyva dėl kanapių legalizavimo žlugo 2006 m. ir Kolorade“, – teigė už lengvojo narkotiko legalizavimą pasisakančios organizacijos atstovas Masonas Tvertas.

„Kai kuriose valstijose kanapių draudimas bus panaikintas greičiau negu kitose, juk kai kurios valstijos panaikino alkoholio draudimą taip pat greičiau, negu kitos. Tačiau galiausiai visos tai padarė ir dabar visi sutaria, jog tai buvo gera mintis“, – pridūrė M.Tvertas.

Kanapių priešininkai atkerta, jog legalizavimas paskatins jaunimą dažniau vartoti lengvąjį narkotiką ir įvairius užkandžius, pavyzdžiui, pyragaičius, kurių sudėtyje yra kanapių.

„Vis daugiau žmonių, sužinojusių apie legalizavimo detales ir Kolorado bei Vašingtono patirtį, nusisuka nuo paramos šiai idėjai“, – teigė Floridos universiteto Narkotikų politikos instituto direktorius Kevinas Sabetas.

Kanapių legalizavimas JAV sostinėje ypatingai pradžiugino šios idėjos rėmėjus.

„Šių narkotikų legalizavimas teorijoje atrodo geriau negu legalizavimas praktikoje. Mes esame labai toli nuo legalizavimo visoje šalyje, o kanapių šalininkų pergalės prieš dvejus metus paskatino ir judėjimą „prieš“. Diskusija toli gražu nėra baigta“, – tvirtino K.Sabetas.

Kanapių legalizavimas JAV sostinėje ypatingai pradžiugino šios idėjos rėmėjus.

„Kuomet kanapė legalizuota federalinės vyriausybės pašonėje, politikams bus sunkiau ignoruoti didelę dalį rinkėjų, kurie siekia draudimo panaikinimo“, – teigė kanapių legalizavimo šalininkas Tomas Angellsas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min