Sekmadienis 2015.10.04
Pranešk naujieną
@Indrė Bungardaitė Va tokie kruvini vakarai būna #15minlt redakcijoje t.co/BZeVKGf..
@Paulius Gritėnas Apie Rusijos karą Sirijoje ir galimas jo pasekmes geopolitiniam žemėlapiui #15minlt t.co/JSAaQDM..
@Kristina Aksamitaitė Jaunėlis Lukašenka pamokas iškeitė į keliones su tėvu. #15minlt t.co/Ne4KphR..
Daugiau orai.lt

Rusai superka Graikiją

Graikijoje galite rasti ir tokių jaukių vietelių, toli nuo turistinių centrų.
123rf.com nuotr. / Graikija
Šaltinis: 15min.lt
A A

Vokiečių leidinys „Die Zeit“ skelbia, kad rusų investuotojai su didžiuliais finansiniais sunkumais susiduriančioje Graikijoje rodo itin didelį susidomėjimą. Rusai superka viską – nuo viešbučių iki prabangių vilų, paplūdimių, uostų, oro uostų, futbolo klubų, energetikos kompanijų.

„Rusai, jau įtvirtinę savo įtaką kaimyniniame Kipre, krizę Graikijoje suprato kaip galimybę, – rašoma leidinyje. – Dabar čia parduodama daugybė įmonių ir nekilnojamojo turto.“

Vienas iš tokių verslininkų – 53 metų Ivanas Savidis, „Vieningosios Rusijos“ narys. Jis ne tik investuoja į nekilnojamąjį turtą ar įmones, bet ir nemažai pinigų išleido investicijoms į futbolo klubą PAOK, jis užsiima senų cerkvių restauravimu.

Verslininkas teigia, kad jis nori padėti šiai šaliai, kurią vertina kaip „puikų balansą tarp verslo ir poilsio sielai“. Tiesa, jis neslepia savo nepasitenkinimo, kad Graikijos ateitį lemia tik Europos Sąjunga, o Rusija palikta nuošalyje.

Tiesa, kaip pažymi leidinys, Europos Sąjunga į tokias rusų investicijas Graikijoje žiūri su nerimu, mat bijoma, kad šalis netaptų tokiu rusų lengvatinio apmokestinimo bendrovių rojumi, koks dabar yra Kipras.

„Graikijos įmonių pirkimas lemia ne tik šios šalies likimą. Juk per Graikiją ir Italiją eina dujų tiekimas iš Azerbaidžano į Europą, čia numanoma dujų gavyba, o nemažai Graikijos įmonių yra riebus kąsnis, – rašoma leidinyje.

Patys graikai į rusus ir jų investicijas žiūri optimistiškai. Šalyje daugėja besimokančiųjų rusų kalbą, beveik prie viso parduodamo nekilnojamojo turto – užrašai ir rusų kalba, o nuo 2005 metų rusų turistų skaičius šalyje išaugo 4 kartus.

Komentarai: 30
Parašykite atsiliepimą apie 15min.lt