Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija gina suimtą Sausio 13-osios bylos įtariamąjį Jurijų Melį ir grasina Lietuvai

Rusijos užsienio reikalų ministerija paragino Lietuvą nepolitizuoti įtariamojo Sausio 13-osios byloje Rusijos piliečio Jurijaus Melio arešto.
Sausio 13-osios įvykių bylos įtariamasis atvesdintas į teismą.
Sausio 13-osios įvykių bylos įtariamasis atvesdintas į teismą. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Mes atidžiai stebėsime padėtį. Norėtume perspėti Lietuvą, kad padėtis neturėtų būti politizuojama ir kad neturėtų būti siekiama suvesti istorines sąskaitas“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovo Aleksandro Lukaševičiaus pranešime, paskelbtame Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

Mes atidžiai stebėsime padėtį. Norėtume perspėti Lietuvos pusę, kad padėtis neturėtų būti politizuojama ir kad neturėtų būti siekiama suvesti istorines sąskaitas, – sakoma Rusijos URM atstovo Aleksandro Lukaševičiaus pranešime

Tuojau po to, kai buvo paskelbta apie J.Melio sulaikymą, Vilniuje dirbantys Rusijos diplomatai susisiekė su Lietuvos teisėsauga, nurodė A.Lukaševičius.

Jie užsitikrino leidimą susitikti su suimtu Rusijos piliečiu ir pareiškė esantys pasiruošę padėti jam susirasti patyrusį advokatą.

„Lietuvos dėmesys buvo atkreiptas į Melio lėtines ligas ir nuolatinio medikų stebėjimo bei vaistų poreikį“, – pažymėjo A.Lukaševičius. Jis pridūrė, kad Rusijos ambasada Vilniuje toliau teikia visą reikalingą pagalbą suimtajam.

J.Melis buvo sulaikytas kovo 12-ąją Panemunės pasienio kontrolės poste prie sienos su Karaliaučiaus kraštu. Jis kaltinamas įvykdęs nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų, už kuriuos gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Kovo 14 dieną Vilniaus apylinkės teismas leido J.Melį laikyti suimtą du mėnesius.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų pajėgoms šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą žuvo 14 žmonių, o dar šimtai buvo sužeisti. Su tais įvykiais siejamas buvęs KGB karininkas Michailas Golovatovas 2011 metų liepą buvo sulaikytas Vienos oro uoste pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį, tačiau vėliau buvo paleistas. Lietuva ir Europos Komisija griežtai kritikavo Austriją dėl to žingsnio, tačiau Viena teisinosi, jog jai stigo informacijos, kad galėtų išduoti įtariamąjį Lietuvai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius