-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija „kaip reta gerai“ atliko Lecho Kaczynskio lėktuvo katastrofos tyrimą, mano buvęs šalies vadovas Lechas Walesa

Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa pareiškė, kad Rusija „kaip reta gerai“ ištyrė lėktuvo katastrofą, per kurią žuvo Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir dar 95 žmonės.
Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa
Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Jeigu Rusijos atžvilgiu būtume veikę aštriau, būtume nieko nepešę, – sakė L.Walesa, komentuodamas anksčiau šią savaites Maskvos įkurto Tarpvalstybinio aviacijos komiteto (TAK) pateiktą galutinę ataskaitą dėl pernai balandžio 10 dieną prie Rusijos vakarinio Smolensko miesto įvykusios katastrofos priežasčių.

„Katastrofa įvyko jų šalyje, todėl jie gali veikti kaip tinkami, – buvusį Lenkijos vadovą citavo žiniasklaida. – Man apmaudu apie tai kalbėti, tačiau iki šiol jie ir taip dirbo kaip reta gerai. Aš taip pat norėčiau įgelti rusams, tačiau negaliu, nes tai, ką jie daro ir kaip daro Smolensko byloje, nusipelno pripažinimo ir padėkos, o ne draskymosi.“

Anksčiau jis pabrėžė, jog Lenkijai tenka didesnė dalis kaltės dėl lėktuvo Tu–154 sudužimo.

„Apgailestaudamas pareiškiu, kad kur kas daugiau klaidų padarė mūsų pusė. Kita pusė (Rusija) padarė tik vieną klaidą: reikėjo uždrausti (lėktuvui) tūpti, o jeigu (būtų nepaklusę) – šaudyti, kad atbaidytų“, – L.Walesos pasisakymą citavo lenkų dienraštis „Gazeta Wyborcza.“

Ši nelaimė įvyko, kai L.Kaczynskis skrido į Antrojo pasaulinio karo pradžioje vykusių Katynės žudynių 70–ųjų metinių minėjimo renginį, kuris turėjo vykti Sovietų Sąjungos NKVD nužudytų tūkstančių lenkų karininkų masinės kapavietės memoriale.

Buvęs lyderis sakė, kad TAK ataskaita jo nenustebino ir kad Lenkijos pareigūnų kaltė dėl lainerio sudužimo yra akivaizdi.

„Lėktuvas vėlavo, norėjo sutaupyti laiko. Jis neturėjo išskristi ir ir viso leistis. Ką čia dar aiškintis?“ – klausė jis. – Reikia pradėti nuo to, kad šios kelionės iš viso neturėjo būti. Mums atstovavo premjeras. Prezidentas jam galėjo duoti (kalbos) tekstą ir paprašyti perskaityti prie (Katynės žudynių aukų) kapų.“

L.Walesos nuomone, Rusijos oro uosto dispečeriai taip pat tikriausiai jautė tam tikrą spaudimą.

„Jeigu jie skambino, norėdami sužinoti, kaip elgtis, nes lenkai norėjo leistis, o orai buvo blogi, tikėtina, kad Maskvos atsakymas buvo toks: padarykite viską, kad jie nutūptų, nes jeigu jų neįleisite, kils muštynės, kils neįtikėtinas skandalas. Jie atsidūrė padėtyje be išeities“, – pabrėžė jis.

TAK sausio 12 dieną pristatė galutinę ataskaitą, kurioje sakoma, kad L.Kaczynskio lėktuvo katastrofą visų pirma nulėmė žmogiškieji veiksniai: įgulos klaidos ir jai darytas aukštų lenkų pareigūnų spaudimas tūpti numatytame oro uoste, kurį tuo metu gaubė tirštas rūkas.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius