Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje bijoma, kad D.Umarovas ruošiasi įkaitų paėmimo operacijai

Doku Umarovas
kavkazcenter.com nuotr. / Doku Umarovas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienas iš čečėnų separatistų lyderių Doku Umarovas bendradarbiauja su arabų teroristais, susijusiais su „Al Qaeda“, ir rengiasi naujiems išpuoliams – galbūt įkaitų paėmimui, skelbia žiniasklaida.

Kaip pirmadienį paskelbė „The Sunday Times“, D.Umarovui, kuris prisiėmė atsakomybę už teroro aktus Maskvos metropolitene, paramą išreiškė jordanietis Abu Mohammadas al-Maqdisi – vienas iš įtakingiausių tarptautinio terorizmo ideologų.

Kaip teigia šaltiniai, Rusijoje bijoma, kad D.Umarovas dabar rengiasi naujam išpuoliui – masiniam įkaitų paėmimui. Šaltiniai liudija, kad Kremlius jau sukūrė specialią grupę, kurios užduotis – nužudyti D,Umarovą, kol šis neįgyvendino savo planų.

Anksčiau D.Umarovas priešinosi įkaitų ėmimo idėjai ir kritikavo Šamilį Basajevą, kuri griebėsi tokios taktikos – 1995 metais šis paėmė per 1000 įkaitų Budionovsko ligoninėje. Tačiau dabar D.Umarovas pareiškė, kad yra pasiryžęs tokiam žingsniui, jei tai bus Alacho valioje. „Š.Basajevas neturėjo tokių galimybių, kokias turiu aš... Jei Alachas leis man, bus ir rezultatas“, – D.Umarovas atsakė į klausimą, ar neplanuoja įkaitų paėmimo. Pranešama, kad dabar jis stengiasi gauti papildomą finansavimą.

Anot specialistų, toks pasikeitimas gali liudyti, jog D.Umarovas ėmė glaudžiau bendradarbiauti su arabų teroristais, artimais „Al Qaedai“. Beje, jau anksčiau Rusijos žiniasklaida skelbė, kad kovotojai, rengę išpuolius Maskvoje, buvo ruošiami pasienyje tarp Afganistano ir Pakistano. Šis regionas yra kontroliuojamas genčių, ir oficiali valdžia čia beveik neturi jokios galios. Pranešama, kad daugybė teroristų iš įvairiausių pasaulio kraštų, taip pat ir iš Čečėnijos, čia į apmokymus pradėjo plūsti po 2007 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min