Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje kelių patrulis už paauglio nužudymą gavo vienus metus laisvės atėmimo

Rusijos milicininkai
„Scanpix“ nuotr. / Rusijos milicininkai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kelių patrulių tarnybos inspektorių Borbaką ool Bairą teismas Rusijos Pietų Sibire esančioje Tuvos respublikoje pripažino kaltu už tai, kad jis nušovė paauglį tikrindamas automobilį, ir skyrė vienų metų trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant kolonijoje-gyvenvietėje.

Milicininkas pripažino kaltę, nors anksčiau teigė šovęs į paauglį gindamasis. Jis gaus teisę grįžti į valstybės tarnybą jau po dvejų metų, nusprendė teismas.

Kelių patrulių tarnybos darbuotojas šovė į paauglį iš tarnybinio ginklo. Kulka perėjo jaunuolio kaklą ir pataikė į priekinėje keleivio sėdynėje sėdinčią 17 metų merginą. Dėl šautinės žaizdos paauglys mirė ligoninėje spalio 28 dieną. Sužeista mergina ligoninėje buvo gydoma ilgai.

Moksleivio tėvai ir giminaičiai, taip pat jo sužeista draugė nesutinka su nuosprendžiu, paskelbtu ketvirtadienį milicininkui, teigdami, kad jis per švelnus.Remiantis kaltinimu, 2009 metų spalio 24 dieną inspektorius Borbakas ool Bairas Kyzyl Mažalyko gyvenvietėje sustabdė automobilį VAZ-2106, kurį vairavo 17 metų vietos mokyklos vienuoliktokas, o ant priekinės keleivio sėdynės sėdėjo jo bendraamžė.

Per tyrimą milicininkas sakė, kad sėdėjęs prie vairo paauglys buvo girtas ir mėgino išsiimti iš striukės kišenės daiktą, panašų į pistoletą, todėl jis šovė į paauglį.

Tačiau ekspertizė parodė, kad moksleivio kraujyje alkoholio nebuvo. Vėliau Kelių patrulių tarnybos inspektorius pakeitė parodymus, neva nušovė moksleivį atsitiktinai, o paskui įkišo į automobilį žaislinį pistoletą.

Moksleivio tėvai ir giminaičiai, taip pat jo sužeista draugė nesutinka su nuosprendžiu, paskelbtu ketvirtadienį milicininkui, teigdami, kad jis per švelnus.

„Nukentėjusiųjų giminaičiai ketina skųsti nuosprendį Tuvos Aukščiausiajame Teisme“, – pranešė penktadienį Tyrimų komiteto prie Rusijos prokuratūros Tuvos respublikos valdybos atstovas.

Daugybė atvejų, kai specialiųjų tarnybų darbuotojai panaudoja ginklus prieš piliečius, lėmė, kad Rusijos visuomenėje viena pagrindinių svarstomų temų –  VRM reforma.

Valstybės Dūmos deputatas, valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ narys, buvęs advokatas Andrejus Makarovas konstatavo, kad vidaus reikalų institucijų sistemą apėmusi korupcija ir ministerija negali būti reformuota.

Tačiau prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir ministras pirmininkas Vladimiras Putinas atsisakė planų likviduoti ministeriją, bet pripažino, kad žinyba turi daug problemų.

Pernai gruodį Ingušijoje atlikti dvejų metų laisvės atėmimo bausmę kolonijoje-gyvenvietėje buvo nuteistas šios Kaukazo respublikos VRM darbuotojas, pripažintas kaltu, nes per neatsargumą nužudė vietos opozicijos atstovą Magomedą Jevlojevą, kuris vadovavo tinkalalapiui ingushetia.org.

Nukentėjusiųjų atstovai teigia, kad nužudymas buvo tyčinis, be to, kad su šiuo nusikaltimu susijęs Ingušijos VRM vadovas Musa Medovas, kuris po incidento buvo perkeltas į ministerijos federalinio inspektoriaus pareigas.

Birželyje Tyrimų komiteto tyrėjas buvo nubaustas dvejų metų laisvės atėmimu lygtinai, nes girtas važiuodamas automobiliu be numerio ženklų Maskvoje, I.Mičiurino prospekte, partrenkė ir mirtinai sužalojo moterį, o paskui pabėgo iš įvykio vietos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min