Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje vėl sulaikyti opozicijos veikėjai Borisas Nemcovas ir Eduardas Limonovas

Eduardas Limonovas ir Borisas Nemcovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Eduardas Limonovas ir Borisas Nemcovas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos teisėsaugos pareigūnai ketvirtadienį Peterburge sulaikė opozicinio judėjimo „Solidarumas“ vieną pirmininkų – Borisą Nemcovą, ir šios organizacijos prezidiumo narį Ilją Jašiną. Neregistruotos partijos „Kitokia Rusija“ lyderis Eduardas Limonovas buvo sulaikytas Maskvoje.

Kalbėdama apie B.Nemcovo ir I.Jašino sulaikymą „Solidarumo“ atstovė spaudai Olga Šorina sakė: „Juos sulaikė tradicinės 31-ąją dieną rengiamos akcijos metu, tačiau šio įvykio detalių aš nežinau. Prisiskambinti nė vienam jų negaliu.“

Truputį vėliau agentūros „Interfax“ korespondentui pavyko prisiskambinti I.Jašinui. Šis taip paaiškino įvykį: „Iš pradžių mėginta mus sulaikyti, bet mums pavyko apsiginti. Tačiau šiuo metu Borisas (Nemcovas) jau tikrai yra sulaikytas, jį veda į autobusą, o mane ir daugelį kitų užblokavo prie Smolnio ir taip pat, tikriausiai, mėgins sulaikyti.“

Dar jis pridūrė, kad sulaikytų akcijos dalyvių yra apie 100 ar 150.

„Mes jau ruošėmės išsiskirstyti, bet čia, matyt, buvo gautas politinis nurodymas mus sulaikyti. Man nepateikė jokių kaltinimų tik paklausė „Ar galima su jumis pabendrauti?“ ir nusivedė į autobusą“, – pasakojo B.Nemcovas.

Pasak agentūros „Interfax“ korespondento, Peterburge opozicijos žygio dalyvių kolona su B.Nemcovu nepasiekė Smolnio, nes policija blokavo eiseną Mytnickajos gatvės ir Suvorovo prospekto sankryžoje.

Tada B.Nemcovas įlipo į troleibusą, kuris atvažiavo iki stotelės, bet toliau važiuoti policija nebeleido. Kai kurie opozicijos nariai buvo sulaikyti. Anot korespondento, OMON kariai įlipo į troleibusą ir spaudė su opozicijos protesto akcija visai nesusijusius keleivius.

E.Limonovas sulaikytas Triumfo aikštės prieigose

Tuo metu opozicijos politikas E.Limonovas policijos pareigūnų buvo sulaikytas Maskvoje, Triumfo aikštės prieigose, pranešė jo bendražygis Aleksandras Averinas.

E.Limonovas su bendražygiais 18 val. rengėsi ateiti į Triumfo aikštę ir ten surengti mitingą. Opozicionieriai buvo padavę pareiškimą Maskvos merijai, tačiau leidimo mitingui negavo.

Rusijos opozicionieriai tradiciškai rengia akcijas kiekvieno mėnesio, turinčio 31 dieną, pabaigoje. Taip norima atkreipti dėmesį į Rusijos konstitucijos 31-ąjį straipsnį, piliečiams garantuojantį susirinkimų laisvę.Nuo ryto Triumfo aikštėje buvo sustiprintos saugumo priemonės, o kai į aikštę pradėjo rinktis žmonės, policininkai įspėjo juos, kad akcija neteisėta, ir pareikalavo išsiskirstyti. Po to pareigūnai sudarė gyvą grandinę ir pamėgino palengva išstumti žmones iš Triumfo aikštės.

Susirinkusieji skandavo „Laisvė“, „Rusija be Putino“ ir kitus šūkius. Anot BBC korespondento, aikštėje buvo gana ramu, tačiau policija veikė gana kietai – ir žiniasklaidos atstovų atžvilgiu.

Tuo tarpu oficialusis Maskvos policijos atstovas Viktoras Biriukovas sakė agentūrai „Interfax“, kad sulaikyti 36 žmonės, tarp jų ir E.Limonovas bei Konstantinas Kosiakinas – „už mėginimą dalyvauti nesankcionuotoje akcijoje Maskvos centre“.

Policija neturėjo teisės sulaikyti E.Limonovo, mano Maskvos Helsinkio grupės vadovė Liudmila Aleksejeva

Maskvos Helsinkio grupės vadovę Liudmilą Aleksejevą papiktino „Kitokios Rusijos“ lyderio E.Limonovo sulaikymas prie Triumfo aikštės. „Jeigu jis nepažeidė įstatymų, kodėl buvo sulaikytas? Kokią teisę jie turėjo? Daroma kvailystė po kvailystės“, – ketvirtadienį agentūrai „Interfax“ sakė L.Aleksejeva.

„Human Rights Watch“ (HRW) biuro Maskvoje vadovo pavaduotoja Tatjana Lokšina „Interfax“ sakė, kad jai kelia nerimą E.Limonovo sulaikymas, tačiau, anot jos, jis žinojo, kas jo laukia.

„Limonovo sulaikymas nebuvo mums netikėtas. Iš pat pradžių, kai tapo akivaizdu, kad leidimo akcijai surengti jis negaus, šis sulaikymas tapo neišvengiamas. Jis pats tuo nė kiek neabejojo“, – sakė T.Lokšina.

Ji pareiškė, kad grupei visuomeninių organizacijų aktyvistų su L.Aleksejeva pavyko gauti valdžios leidimą kovo 31 dieną 19 val. surengti mitingą Puškino aikštėje.

„Ne kartą Eduardo Limonovo ir jo šalininkų demonstruotas nenoras eiti į kompromisą verčia manyti, kad jiems rūpi ne pats renginys, o viešumas, kai sulaikomi aktyvistai“, – sakė T.Lokšina.

„Tačiau tai, kad Liudmilai Aleksejevai ir jos šalininkams pastaraisiais mėnesiais be trukdymų pavyksta gauti leidimus rengti mitingus Maskvos centre, nereiškia, kad Maskvoje pagerėjo padėtis, susijusi su susirinkimų laisve“, – pridūrė ji.

Rusijos opozicionieriai tradiciškai rengia akcijas kiekvieno mėnesio, turinčio 31 dieną, pabaigoje. Taip norima atkreipti dėmesį į Rusijos konstitucijos 31-ąjį straipsnį, piliečiams garantuojantį susirinkimų laisvę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min