Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos CRK atskleidė per daug: aiškėja, kiek šios šalies karių yra Sirijoje

Rusijos kariai Sirijoje
„Twitter“ nuotr. / Rusijos kariai Sirijoje
Šaltinis: 15min
7
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos karių skaičius Sirijoje yra įslaptintas, tačiau dabar galima apie jį kalbėti konkrečiau, kai Rusijos Centrinė rinkimų komisija (CRK) po savaitgalį vykusių rinkimų į Valstybės dūmą paskelbė balsavimo duomenis iš Damasko rinkimų apylinkės, rašo rbc.ru.

Ekspertų manymu, didžioji dalis iš puspenkto tūkstančio Rusijos rinkėjų Sirijoje – kariškiai.

Iš viso rinkimų apylinkėje Nr. 8269, kiek netikėtai priskirtoje Altajaus krašto Slavgorodo vienmandatei rinkimų apygardai, balsavo 4 571 žmogus. Tai didžiausias Rusijos piliečių, balsavusių Sirijoje pastaraisiais metais, skaičius. Per prezidento rinkimus 2012 metais ir 2011 metų Valstybės dūmos rinkimus Damaske balsavo keturis kartus mažiau rinkėjų. Nuo 2015 metų Rusija, palaikydama Basharo al Assado režimą, Sirijoje vykdo karinę operaciją, primena rbc.ru.

Iš viso į Sirijos rinkimų apylinkės sąrašus buvo įtraukti 5 360 balso teisę turinčių Rusijos piliečių.

Sirijoje buvo suformuota viena rinkimų apylinkė, o joje balsavo tiek civiliai Rusijos piliečiai, tiek ir karines užduotis Chmeimimo oro bazėje vykdantys kariškiai. Sirijoje dislokuotų karių skaičius yra paverstas valstybės paslaptimi ir niekur neatskleidžiamas.

Kiek iš šiemet balsavusių Rusijos piliečių yra civilių, o kiek – kariškių, CRK svetainėje nenurodoma. Budintis Rusijos ambasados Damaske komendantas šių duomenų leidiniui irgi nepateikė.

Netiesiogiai apie balsavusiųjų Chmeimimo bazėje asmenų skaičių liudija balsavimo rezultatų eilutė, kurioje nurodoma, kiek asmenų savo biuletenius įmetė į kilnojamą balsadėžę, tai yra balsavo ne ambasados patalpose. CRK skelbia, kad tokių rinkėjų buvo net 4 378. Stacionarioje apylinkėje, tai yra ambasadoje, balsavo vos 193 žmonės.

„Kilnojama balsadėžė greičiausiai sietina su karine Chmeimimo baze“, – konstatavo Rusijos rinkimų stebėtojų judėjimo SONAR tarybos narys Vladimiras Jegorovas.

Naujienų agentūra „RIA Novosti“ skelbė, kad balsadėžė į Chmeimimo bazę buvo atgabenta rugsėjo 5-ąją. Iš „Russia Today“ siužeto galima spręsti, kad balsavimas bazėje surengtas rugsėjo 18-ąją. Rusijos gynybos viceministras Nikolajus Pankovas po to išdidžiai pareiškė, kad rinkimuose savo balsus atidavė 100 proc. bazėje tarnaujančių kariškių.

4–5 tūkstančiai – tai adekvatus rusų skaičius Chmeimimo bazėje, teigia karinis analitikas Antonas Lavrovas. „Tai karinis ir civilinis personalas – virėjai, bufetininkai, technikos gamintojų atstovai ir remonto brigados. Bet didžioji jų dalis – kariškiai“, – sako A.Lavrovas.

Iš viso į Sirijos rinkimų apylinkės sąrašus buvo įtraukti 5 360 balso teisę turinčių Rusijos piliečių. 62,7 proc. balsavusiųjų palaikė „Vieningąją Rusiją“, tai net 8 proc. daugiau nei vidutiniškai Rusijoje. Už Vladimiro Žirinovskio liberaldemokratus balsavo 19,6 proc, o už komunistus – 5,6 proc. Likusioms partijoms atiteko vos 2 proc. balsų.

Komentarai: 7
Šioje istorijoje Sirija, Rusija , Rinkimai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min