Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos opozicines jėgas atvyko palaikyti nuogos „Femen“ aktyvistės

Nuogą „Femen“ protestą nutraukė Maskvos policija
„Scanpix“ nuotr. / Nuogą „Femen“ protestą nutraukė Maskvos policija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nepaisydamos žvarbaus oro, „Femen“ aktyvistės prie Kristaus ganytojo šentovės Maskvoje surengė pusvalandžio vaidinimą. Taip jos parodė savo solidarumą su Rusijos opozicija, pasiakančia „už skaidrius rinkimus“.

Aktyvistės penktadienį nusprendė nuoga krūtine stoti už demokratiją. Taip jos palaiko Rusijos opoziciją, jau nuo pirmadienio rengiančią protesto akcijas. Opozicija sūlo peržiūrėti rinkimų rezultatus. Jos nuomone, „Vieningoji Rusija“ surinko ne beveik 50 proc., o tik 25-28 proc.

„Femen“ aktyvistės, esant vos 0 laipsnių, nepabūgo išsinerti iš striukių ir, pasidabinusios tradiciniais ukrainietiškais vainikėliais, apatinę kūno dalį prisidengusios maišais su Rusijos vėliavos aplikacija, merginos laikė plakatus su užrašu „Dieve, išvyk (vietoje „saugok“) carą“. Tai buvo aiški aliuzija į Rusijoje klestintį vieno valdovo režimą.

Savo kūnus merginos padabino pravoslavų kryžiumi, kurio apatinėje dalyje puikavosi dalgio ašmenys.

Radijo stoties „Svoboda“ korespondentės Irinos Čavtajevos žodžiais tariant, merginų pasirodymas buvo labai emocingas, jos demonstravo ryžtą. Merginos karingai mosavo palakatais, griuvinėjo ant žemės, kai prie jų bandė artintis apsaugininkai ir policininkai. Kai kurie nesidrovėjo liesti nuogų merginų kūnų.

Vienos merginos aprimo, užlaužus joms rankas, kitoms pavyko išsivaduoti iš pančių. Galiausiai prie šventyklos iškviestas policijos pastiprinimas. Tačiau „Femen“ aktyvistėms pavyko išsiveržti iš apsaugininkų glėbio ir pasprukti į metro tunelį.

VIDEO: Акция Femen у Храма Христа Спасителя в Москве

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min