Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 12 01 /12:19

Metiniame pranešime Vladimiras Putinas ragino paploti valstiečiams

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį parlamente skelbė savo metinį pranešimą. Pasak Kremliaus atstovų, prezidentas asmeniškai parengė šį dokumentą, o pats V.Putinas yra ne kartą sakęs, kad pranešimo tekstas gali būti tikslinamas iki pat jo paskelbimo dienos.
Vladimiro Putino metinis pranešimas
Vladimiro Putino metinis pranešimas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vladimiras Putinas kalbos pradžioje paskelbė, kad daugiau dėmesio skirs ekonomikai, socialiniams klausimams. Jis teigė, kad valstybės ir jos piliečių laukia sunkūs iššūkiai, bet taip jau buvo ne kartą istorijoje.

„Žmonės pritaria patriotinėms vertybėms ne todėl, kad visi mano taip pat, o todėl, kad supranta, jog veikdami kartu mes stipresni“, – teigė V.Putinas.

Rusijos prezidentas pasidžiaugė, kad parlamentas stengiasi kurti žmonių pasitikėjimą ir užsiminė, kad daugumą jame turinti Kremliui palanki „Vieningosios Rusijos“ partija švenčia penkioliktąjį gimtadienį.

„Žongliravimas gražiais žodžiais ir kalbomis apie laisvę negali paminti nacionalinių tradicijų“, – pabrėžė V.Putinas.

„Žongliravimas gražiais žodžiais ir kalbomis apie laisvę negali paminti nacionalinių tradicijų“, – pabrėžė V.Putinas, pridurdamas, kad valdžia griežtai reaguos į vandalizmo, chuliganizmo aktus ir kitokius išpuolius.

„Niekam netrukdoma laisvai mąstyti ir reikšti savo nuomonę“, – aiškino Rusijos lyderis. „Mes žinome, kuo baigiasi vadinamieji dideli pasikeitimai“, – sakė jis, kalbėdamas apie žmonių nusivylimą valdžia. Jo teigimu, Rusija turi istorinę patirtį ir gali matyti kuo tokie pasikeitimai baigėsi kitose valstybėse.

„Mes didi tauta ir Rusija yra vieninga“, – pabrėžė V.Putinas, sukeldamas salėje plojimų bangą.

Vakarų šį kartą nepeikė

„Deja, Šaltojo karo pamokos nuėjo perniek. Rusija nuolat kaltinama dėl žiniasklaidos cenzūros, o dabar matome, kad cenzūra taikoma Vakaruose“, – apie tarptautinius santykius prabilo V.Putinas, paaiškinęs, kad Rusija žino, kaip kovoti su „mitais apie mūsų agresiją“.

V.Putinui idealus tarptautinio sutarimo modelis yra Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimas, „neparemtas vienos šalies, kad ir kokia jinai galinga, dominavimu“. Rusijos prezidentas pastebėjo, kad Kinija tampa galingiausia pasaulyje ekonomine jėga, taip pat pasidžiaugė partneryste su Indija, Japonija.

Žinoma, V.Putinas išreiškė vilčių ir dėl bendradarbiavimo „lygiomis teisėmis“ su naująja JAV Baltųjų rūmų administracija: „Svarbu vystyti dvišalius santykius su amerikiečiais. Mes kartu esame atsakingi už tarptautinį saugumą ir stabilumą.“

Stebėtojai atkreipė dėmesį, kad V.Putinas apie užsienio politiką kalbėjo ne tradiciškai griausmingai ir nemoralizavo Vakarų.

Susirinkusieji plojimais pasitiko prezidento padėkas šalies ginkluotosioms pajėgoms, kuris „kovoja su teroristais svetur ir namuose“. V.Putinas, pareiškęs, kad Rusijos specialiosios pajėgos patyrė nuostolių Sirijoje, paragino JAV kovoti „ne su įsivaizduojamais, o su tikrais priešais, o tai yra tarptautinis terorizmas“.

Stebėtojai atkreipė dėmesį, kad V.Putinas apie užsienio politiką kalbėjo ne tradiciškai griausmingai ir nemoralizavo Vakarų.

Rusas žurnalistas Leonidas Ragozinas „Twitter“ parašė: „Jo tonas taikus ir konstruktyvus. Tai nugalėtojo tonas.“ Žurnalistas V.Putino kalbą pavadino ženklu, kad Kremliuje manoma, jog blogiausia – jau praeityje.

Dėmesys švietimui ir medicinai

V.Putinas pabrėžė, kad Rusija privalo pritraukti talentingus jaunuolius į socialinių reikalų, ekonomikos problemų sprendimą ir pasiūlyti jiems deramą atlygį.

Jis teigė, kad medicinos sektoriaus darbuotojams regionuose dažnai trūksta kvalifikacijos, kad galėtų padėti pacientams. Jiems bus sudarytos sąlygos patiems rinktis galimybę kelti kvalifikaciją.

„Vaikams turi būti sudarytos tinkamos sąlygos mokytis, tai vienas svarbiausių klausimų“, – aiškino Rusijos lyderis, aptardamas švietimo sistemos problemas. Jis pridūrė, kad mokytojai taip pat turės pasirūpinti savo kvalifikacija, progresuoti.

„Reikia rengti kino, teatro projektus, sudominti jaunimą klasikine literatūra ... Dabar mokyklose vyksta daug eksperimentų ... Ir užsienyje, ir pas mus. Reikia tuos eksperimentus akylai sekti ir pasirinkti, kas naudinga“, – sakė V.Putinas.

„Atskleisti vaikų talentą – mūsų užduotis. Čia slypi ateities Rusijos sėkmė“, – tikino jis.

Aptarė ekonomines problemas

V.Putinas pastebėjo, kad prieš dvejus metus šalis susidūrė su nemenkais ekonominiais sunkumais – naftos kainų kritimu, sankcijomis, tačiau jo teigimu, tai nėra didžiausia problema.

„Menkos investicijos, modernių technologijų, profesionalių kadrų trūkumas“, – vardino Rusijos ekonomikos problemas V.Putinas.

Jis pasidžiaugė, kad Maskva ir Sankt Peterburgas jau pradėjo kelių tvarkymo projektus, kurie plėsis ir į regionus, o Krymo uosto statybos vyksta pagal planą.

„Suteiksime visą reikalingą pagalbą industrijos sektoriui“, – žadėjo jis.

„Suteiksime visą reikalingą pagalbą industrijos sektoriui“, – žadėjo jis, pasidžiaugdamas augančia krovininių automobilių, žemės ūkio technikos gamyba ir pardavimais.

Rusijos prezidentas pabrėžė, kad infliacija kitais metais bus mažesnė nei 2015-aisiais ar net 2011-aisias ir sieks tik 4 procentus.

Jis pabrėžė, kad atsakomosios sankcijos Vakarams padėjo vidaus rinkai, bet perspėjo, jog atsigavimas gali netrukti ilgai.

V.Putinas salėje susirinkusiems deputatams liepė paploti žemės ūkio sektoriaus darbuotojams dėl vis augančio našumo.

„Informacinių technologijų eksportas padvigubėjo per pastaruosius metus iki septynių milijardų dolerių“, – pastebėjo Kremliaus vadovas.

Jo teigimu, valstybės mokesčių politika turėtų būti ekonomikos augimo pagrindas ir padėti verslininkams. Kitais metais žadama dar didesnį dėmesį skirti smulkiajam verslui.

V.Putinas priminė, kad šalį pastaruoju metu sukrėtė keletas rimtų korupcijos skandalų. „Absoliuti dauguma federalinėje, regionų valdžioje dirbančių žmonių yra sąžiningi, bet negalime išvengti atskirų atvejų“, – sakė jis.

„Kova su korupcija nėra šou ... Ji reikalauja profesionalumo“, – teigė Rusijos lyderis, žadėdamas rimtą kovą.

V.Putinas pabrėžė, kad Rusija turi investuoti į kibernetinį saugumą ir vystyti aukštųjų technologijų sektorių.

13-oji kalba

V.Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas prieš kalbą žurnalistams sakė, kad šiemet pranešimas skirsis nuo visų ankstesnių, bet bus tradiciškai pabrėžiami socialinės srities klausimai.

„Kiekvienas pranešimas skiriasi nuo ankstesnių. Kitoks jis bus ir šiais metais. Kita vertus, juos visus jungia tam tikra „putiniška ašis“, pabrėžiant socialinę sritį, valstybės socialinius įsipareigojimus. Na, o kalbant apie niuansus ir pagrindinius momentus – reikia palaukti (gruodžio) 1-osios“, – pabrėžė D.Peskovas.

Prezidento metinis pranešimas šiemet buvo skelbiamas 23-ąjį kartą nuo Sovietų Sąjungos subyrėjimo 1991 metais, o V.Putinui jis jau 13-asis. Valstybės vadovas kreipėsi į Kremliaus didžiųjų rūmų Šv.Jurgio salėje Georgijaus salėje susirinkusius abejų parlamento rūmų – Federacijos Tarybos ir Valstybės Dūmos – įstatymų leidėjus ir šimtus žurnalistų.

Praeitais metais V.Putinas savo metiniame pranešime ypatingą dėmesį skyrė kovai su terorizmu ir santykiams su Turkija, smarkiai pašlijusiems, kai Ankaros oro pajėgos numušė Rusijos karo lėktuvą, dalyvavusį Maskvos karinėje kampanijoje Sirijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius