Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos teroristų aukos Malaizijos lėktuve – mokslininkai, sportininkai ir šeimos su vaikais

Gėlės nešamos prie Nyderlandų ambasados Kijeve
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gėlės nešamos prie Nyderlandų ambasados Kijeve
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienuolė, vyriausiasis kovos su AIDS tyrėjas, žinomas sportininkas ir atostogų keliaujanti šeima – tai tik keli niekuo dėti žmonės, žuvę ketvirtadienį Rusijos remiamų teroristų virš Ukrainos numušto Malaizijos lėktuvo katastrofoje. Jų gyvenimo istorijomis dalinamasi internete ir pasaulio žiniasklaidoje.

Skrydžio metu žuvo 193 olandai, kurie skrido iš Amsterdamo į Malaizijos sostinę Kvala Lumpūrą. Kiti žuvusieji buvo dešimties skirtingų valstybių žmonės.

43 jų buvo iš Malaizijos, 27 – Australijos, 12 – iš Indonezijos, 10 – iš Jungtinės Karalystės, 4 vokiečiai, 4 belgai, 3 filipiniečiai ir 1 kanadietis. Vienas keleivis turėjo dvigubą Nyderlandų ir JAV pilietybę.

Dalį skridusiųjų Malaizijos oro linijų lėktuvu aprašo CNN.

Pimas de Kuijeras

Facebook nuotr./Pimas de Kuijeras
Facebook nuotr./Pimas de Kuijeras

Pimas de Kuijeras keliavo į tarptautinę AIDS konferenciją Australijoje. Tai buvo viena iš daugelio tolimų 32 metų olando kelionių. Be kovos su AIDS, olandas taip pat dirbo ir rinkimų stebėtoju Egipte.

Tą dieną, kai buvo numuštas lėktuvas, P. de Kuijeras savo „Facebook“ paskyroje įdėjo nuotrauką su akiniais nuo saulės ir didele sportine kuprine. Geros kelionės linkintys komentarai galiausiai virto jauduliu ir panika, kai „Facebook“ bendruomenė sužinojo apie tragediją.

„Pimas tikėjo supratingumu tarp valstybių, teisingumu ir lygybe, ir dėl savo vertybių kovojo darbe bei politinėje veikloje. Pamėginkime įgyvendinti jo idėjas ir dirbkime dar sunkiau, kad pasaulis būtų taikus“, – jo paskyroje komentavo „Facebook“ vartotojas.

Quinnas Lucasas Schansmanas

Facebook nuotr./Quinnas Lucasas Schansmanas
Facebook nuotr./Quinnas Lucasas Schansmanas

Quinnas Lucasas Schansmanas turėjo dvigubą Nyderlandų ir JAV pilietybę. Vaikinas gimė Niujorke, kai jo tėvas dirbo Nyderlandų Karalystės ambasadoje.

Aistringas regbio mylėtojas su šeima keliavo atostogauti į Indoneziją.

„Didelis berniukas, labai gyvybingas, mes jo labai pasiilgsime, – sakė vaikino senelis. – Būdamas seneliu tikrai nesitiki, kad kažkas iš tavo anūkų pasaulį paliks pirmiau už tave. O taip ir atsitiko.“

Jis anūką paskutinį kartą matė, kai šiam buvo 18 metų.

Karlijn Keijzer

Facebook nuotr./Karlijn Keijzer
Facebook nuotr./Karlijn Keijzer

25 metų Karlijn Keijzer buvo irklavimo čempionė iš Amsterdamo. Šviesiaplaukė olandė studijavo chemiją ir paliko gausybę draugų, kurie ją prisimins visą likusį gyvenimą.

„Ji buvo tokia inteligentiška ir tokia darbšti. Jos aistra buvo irklavimas“, – sakė komandos draugė Kelly Bainbridge. K.Keijzer irklavo greičiausioje komandos valtyje ir demonstravo lyderystę bei techniką, kurią komandos draugė apibūdino kaip „nesugadintą“.

2006 m. dalyvavo Europos jaunių, o 2007 m. Pasaulio jaunių irklavimo čempionatuose.

Pasak K.Bainbridge, ji visuomet buvo darbšti, tačiau nepamiršdavo, kas esanti: „Jei kam nors treniruočių salėje būdavo sunki diena, ji visuomet paplekšnodavo per petį.“

Glennethas Thomasas

Pasaulio sveikatos organizacija patvirtino, kad Glennethas Thomasas buvo numuštame lėktuve ir taip pat keliavo į tarptautinę AIDS konferenciją. Jo draugė Gina Manola pasakojo, kad G.Thomasas buvo „kilnus, nuotykius mėgęs ir smalsus žmogus, daręs gerą darbą pasauliui“. Pasak jos, vyras prieš mirtį planavo savo 50-ties metų jubiliejų.

Pasaulio sveikatos organizacijos direktorė Christy Freig sakė: „Jis mylėjo gyvenimą labiau, negu bet kas kitas iš mano pažįstamų, ir mokėsi labai užkrečiajuoktis. Su juo buvo labai malonu dirbti.“

Joepas Lange'as ir Jacqueline van Tongeren

Facebook nuotr./Joepas Lange'as
Facebook nuotr./Joepas Lange'as

Šios aukos yra pasaulyje žinomi ir gerbiami AIDS tyrėjai, kurie keliavo į tarptautinę AIDS konferenciją Australijoje.

Joepas Lange'as buvo ŽIV tyrimų pionierius ir buvęs organizacijos „International AIDS society“ prezidentas.

„Josepas Lange'as buvo labai brandus mokslininkas, tačiau turėjo aktyvisto širdį. Jis buvo drąsus ir kartais pridarydavo problemų", – sako profesorius Albetas Wu.

Pasak jo, J.Lange'as buvo vienas pirmųjų, raginusių tiekti pagalbą ŽIV aukoms Afrikoje, tačiau tuo metu tai buvo neįmanoma dėl netinkamų vaikų laikymo sąlygų.

AIDS tyrimų fondas paskelbė, kad jo mirtis yra didelė netektis ŽIV/AIDS pasaulinei sveikatos bendruomenei. J.Lange'as buvo vienas vaistų nuo AIDS kūrimo iniciatorių ir įkvėpėjų. Pasak jo bendražygių, buvo likę nedaug laiko, kad būtų sukurta veiksminga vakcina nuo AIDS, tačiau po J.Lange'o mirties šis procesas gali įstrigti.

Jo draugė Jacqueline van Tongeren taip pat buvo lėktuve.

Shazana Salleh

Facebook nuotr./Shazana Salleh
Facebook nuotr./Shazana Salleh

Visi 15 lėktuvo įgulos narių buvo Malaizijos piliečiai. Vieną jų, Shazaną Salleh, jos geriausia draugė Carmen Low Kar Marn nuvežė į oro uostą.

Paklausta, ar galinti patikėti, kad jos geriausia draugė mirė, mergina su ašaromis akyse atsakė: „Labai tikiuosi, kad tai netiesa. Mėginau jai siųsti žinutes, tačiau negavau jokio atsakymo.“

 

Nickas Norrisas ir trys jo anūkai

Kai kuriems šeimos nariams paguoda buvo ta, kad Nickas Norrisas iš Australijos mirė prižiūrėdamas tris anūkus Mo, Evie ir Otisą Maslinus.

„Faktas, kad jis iki pat pabaigos buvo su anūkais ir rūpinosi savo šeima, yra būdas vertinti jo stiprybę, kuria jis įkvėpdavo aplinkinius“, – sakė jo sūnėnas Mattas Jonesas.

Jis pasakojo, kad dėdė, buvęs armijos karininkas, vaikus vežė tėvams. „Nickas daugeliui žmonių buvo įkvepiantis herojus, puikus lyderis ir istorijų pasakotojas“, – sakė M.Jonesas.

Fatima Dyczynski

Fatima Dycznski/Fatima Dycznski
Fatima Dycznski/Fatima Dycznski

Aeronautikos inžinierė Fatima Dyczynski buvo Nyderlandų aukštųjų technologijų startuolio „Xoterra Space“ įkūrėja.

Bendrovės tinklalapyje ji apibūdinama kaip „protinga lyderė, mokslininkė, kūrybinga kosmoso entuziastė, motyvuota verslininkė, pasaulio keliautoja ir absoliuti futuristė.“

Ji buvo ir „Xoetra“ vadovė.

„Mes labai liūdime dėl „Xoterra Space“ įkūrėjos mirties. Fatima buvo energinga, o jos svajonės siekė tolimiausius kosmoso pakraščius. Ji buvo labai ambicinga ir neįtikėtinai motyvuota. Fatima daugelį įkvėpė savo svajonėmis ir inovacijomis“, – rašė bendrovė 

Gunwanų šeima

Facebook nuotr./Darrylas Dwightas Gunawanas
Facebook nuotr./Darrylas Dwightas Gunawanas

„Tai buvo labai miela šeima“, – sakė šeimos draugas Peteris Overbeeke'as. Jis šeimą apibūdino kaip harmoningą, taikią ir sėkmingą.

Trys numušto lėktuvo aukos buvo šeima, grįžtanti iš atostogų į Filipinus.

Tai Irene Gunawan ir jos vaikai Sheryl Shania Gunawa ir Darrylas Dwightas Gunawanas. Pastarasis buvo jauniausias ir mokėsi vidurinėje mokykloje.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min