Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos valdžia atsisakė leisti Nemcovui ir Kasjanovui įsteigti opozicinę partiją

Naujosios partijos vadovai (iš kairės) – Vladimiras Ryžkovas, Michailas Kasjanovas, Borisas Nemcovas ir Vladimiras Milovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Naujosios partijos vadovai (iš kairės) – Vladimiras Ryžkovas, Michailas Kasjanovas, Borisas Nemcovas ir Vladimiras Milovas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos teisingumo ministerija atsisakė įregistruoti opozicinę liberalią partiją PARNAS, su kuria Boriso Jelcino laikotarpio politikai ir nuolatiniai „Nesutinkančiųjų eitynių“ dalyviai ketino eiti į parlamento ir prezidento rinkimus.

Teisingumo ministerija teigia, kad rado šios partijos, kuri siekia mesti iššūkį Kremliui, sąrašuose „mirusių sielų“.

Liaudies laisvės partijos „Už Rusiją be savivalės ir korupcijos“ (PARNAS) federalinės tarybos sekretorius Konstantinas Merzlikinas pranešė per partijos spaudos tarnybą trečiadienį, jog Teisingumo ministerija informavo apie atsisakymą telefonu, o tai pagrindžiančių dokumentų partija kol kas negavo.

„Atliekant atrankinį žinių patikrinimą nustatyta, kad partijos dokumentuose yra žinių apie piliečius, mirusius iki partijos steigiamojo susirinkimo 2010 metų gruodžio 13 dieną“, – pranešė Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba. Be to, kaip teigia Ministerija, partijos narių sąrašuose rasta nepilnamečių, taip pat žmonių, neįregistruotų sąrašuose nurodytu adresu.

Teisingumo ministerija teigia, kad jos teritorinės institucijos gauna rašytinių piliečių pareiškimų, kuriuose jie neigia, kad įstojo į Liaudies laisvės partiją, nors yra nurodyti partijos dokumentuose kaip jos nariai.

Buvusio ministro pirmininko Michailo Kasjanovo, buvusio vicepremjero Boriso Nemcovo ir buvusio deputato Vladimiro Ryžkovo partija tikėjosi ateiti į Valstybės Dūmą ir atstovauti ten vadinamosios nesisteminės opozicijos, griežtai kritikuojančios premjero Vladimiro Putino ir prezidento Dmitrijaus Medvedevo tandemą, interesams.

M.Kasjanovas neseniai interviu „Reuters“ sakė, kad partija tikisi gauti daugiau nei 15 proc. balsų gruodžio rinkimuose į Dūmą ir iškelti savo kandidatą prezidento rinkimuose kovą.

Jis pavadino persikėlimą į parlamentą iš aikščių, kur negausias demonstracijas nuolat išvaiko milicija, vieninteliu būdu užkirsti kelią didesnio masto liaudies neramumams ateityje, mažinant valdžios monopoliją.

Atsisakymą užregistruoti PARNAS B.Nemcovas pavadino juridiškai nepagrįstu ir politiniu sprendimu.

„Neabejotina, tai visiškai ne teisinis, o politinis sprendimas, ir atsakomybė už jį tenka prezidentui ir jo administracijai, vyriausybės vadovui ir teisingumo ministrui“, – sakė B.Nemcovas agentūrai „Interfax“.

B.Nemcovas pridūrė, kad dėl šio atsisakymo gruodį numatytuose parlamento rinkimuose nedalyvaus opozicija, todėl jie bus nelegitimūs.

„Aš apgailestauju, kad Putinas priėmė sprendimą neleisti mūsų partijai dalyvauti rinkimuose. Matyt, jis bijo pavojų“, – savo bendražygiui antrino M.Kasjanovas.

„Partijos PARNAS dalyvavimas rinkimuose sukeltų Putino vertikalei rimtą pavojų. Būsimi rinkimai negali būti vertinami kaip laisvi, ir Rusijos valdžia toliau eis konstitucijos ir tarptautinių įsipareigojimų pažeidinėjimo keliu“, – sakė M.Kasjanovas, kurio žodžius citavo jo sekretorė spaudai Jelena Dikun.

Birželio pradžioje Liaudies laisvės partijos aktyvistai skundėsi, kad tikrindama paduotus užregistruoti dokumentus Teisingumo ministerija ir specialiosios tarnybos Rusijos regionuose skambina ir iškviečia pokalbiams partijos narius.

PARNAS mano, kad šie veiksmai neteisėti, nes jie, kaip buvo pasakyta partijos pareiškime, „pažeidžia piliečių privataus gyvenimo paslaptį“.

Vienas regionų, minėtų pareiškime, buvo Uljanovsko sritis.

PARNAS Uljanovsko regioninio skyriaus pirmininkas Aleksandras Braginas tikina, kad jokių „mirusių sielų“ jo skyriuje nėra.

„Kokios mirusios sielos? Tai visiška nesąmonė! Pas mus tik realūs žmonės“, – sakė A.Braginas.

Pasak A.Bragino,Teisingumo ministerija priskiria partijos narius „mirusioms sieloms“ be pagrindo.

„Procedūra tokia: į Teisingumo ministeriją paduodami žmonių duomenys. Jeigu, pavyzdžiui, žmogaus pavardėje praleista raidė, pilietis iš karto išbraukiamas. O riktų, žinoma, pasitaiko, ypač, kai sudėtingos pavardės. Juk duomenys perrašomi iš žmonių pareiškimų, o ne iš jų pasų“, – sakė A.Braginas.

Pasak jo, Uljanovske Teisingumo ministerijos darbuotojai kvietė į pokalbius visus partijos regioninės tarybos narius.

„Domėjosi, kur ir kada įsteigta partija, kur mes renkamės, ką darome. Skambinėjo PARNAS nariams. Matyt, tie, kurių telefonai buvo ne ryšio zonoje, buvo priskaičiuoti prie „mirusių sielų“.Girdi, jeigu ragelio nekelia – vadinasi, nėra partijos narys. Geležinė logika“, – sakė A.Braginas.

PARNAS padavė dokumentus užregistruoti į Teisingumo ministeriją gegužės 23 dieną. Partijos vadovybė teigė, kad paduodant dokumentus partijos skyriai buvo įsteigti 53 regionuose ir kad jie turėjo 46 158 narių.

Pagal Rusijos įstatymus, partija, norėdama užsiregistruoti, privalo turėti ne mažiau kaip 45 tūkst. narių ir skyrius ne mažiau kaip pusėje Rusijos Federacijos subjektų.

Išsiuntę registracijos dokumentus dešinieji buvo nuvykę į Europą, ir Europos Parlamentas priėmė specialų pareiškimą, ragindamas Europos Sąjungą (ES) spausti Maskvą, kad ji pakeistų neteisingą, Europarlamento nuomone, politinių partijų registravimo procedūrą.

Dešinysis politinių jėgų spektras neturi V.Putino partijos „Vieningosios Rusijos“ kontroliuojamoje Dūmoje savo atstovų, ir per būsimus rinkimus į šį vaidmenį pretenduoja Kremliui lojali partija „Teisingas reikalas“, kurios vadovu ketina tapti vienas turtingiausių Rusijos verslininkų Michailas Prochorovas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min