Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

S.Berlusconi anekdotas apie žydus sukėlė protestų (video)

Silvio Berlusconi
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Silvio Berlusconi
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Italijos premjeras Silvio Berlusconi išprovokavo daugybę kritiškų straipsnių spaudoje, kai internete buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame jis pasakoja anekdotą apie žydus, praneša „La Stampa“.

Vaizdo įraše užfiksuotas S.Berlusconi susitikimas su šalininkais Romoje rugsėjo 29-ąją, trečiadienį. Trumpo susitikimo metu jis papasakojo anekdotą apie žydą, kuris už pinigus padeda kitiems žydams slapstytis nuo nacių, slėpdamas nuo jų tai, kad karas jau seniai baigėsi. Vaizdo medžiaga iš šio susitikimo pirmiausiai atsirado laikraščio „La Repubblica“ svetainėje.

Oficialus Vatikano laikrašsis „L'Osservatore Romano“ S.Berlusconi anekdotą pavadino begėdišku. Be to, kaip rašoma publikacijoje, jis „įžeidė šešių milijonų holokausto aukų atminimą“.

Spauda priminė ir ankstesnius ekspresyvius S.Berlusconi pasisakymus. Anksčiau buvo nufilmuotas ir paviešintas Italijos premjero juokelis, kurio pabaigoje nuskambėjo vienas iš šiurkščiausių, Bažnyčios akimis žiūrint, Dievo įžeidimų („Porco Dio“).

Romos katalikų bažnyčios laikraštis „Avvenire“ minėtus vaizdo įrašus paviešinus internete pasmerkė „netinkamą piktžodžiavimą“ ir apkaltino premjerą „kuriant stereotipą apie žydus“.

Ministrą pirmininką ginti ėmė vienas iš jo partijos narių Denisas Verdini. Pasak D.Verdini, „visiems mums kartais išsprūsta necenzūrinių žodžių“. Pats S.Berlusconi pareiškė, kad anekdotus  pasakoja ne spaudai, o „atsakomybė krinta tiems, kas juos platina“.

S.Berlusconi daugybę kartų atsidūrė skandalų centre. Anksčiau rugsėjį Italijos opozicija paragino jį atsiprašyti už anekdotą apie Adolfą Hitlerį. Anekdotas, kurį papasakojo S.Berlusconi, skamba taip: „Fiurerio šalininkai kartą sužinojo, kad jis yra gyvas. Nuėję pas Hitlerį jie ėmė įkalbinėti jį grįžti į valdžią. Ilgai nesutikęs Hitleris galiausiai tarė: „Gerai, bet su viena sąlyga: šį kartą aš būsiu blogas.“

VIDEO: "ORCO DIO!" BERLUSCONI BLASPHEMES DURING HE TELLS A JOKE (subtitles)

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min