Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Senatas atmetė B.Obamos veto teisės aktui, leidžiančiam Rugsėjo 11-osios aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją

JAV Senatas trečiadienį didžiąją balsų dauguma panaikino prezidento Baracko Obamos veto teisės aktui, kuris leistų Rugsėjo 11-osios teroro aktų aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją.
Rugsėjo 11-osios teroristinis išpuolis
Rugsėjo 11-osios teroristinis išpuolis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Barackas Obama Veto

Per šį svarbų balsavimą senatoriai beveik vienbalsiai pritarė, kad prezidento veto būtų atmestas; vėliau trečiadienį dėl šio įstatymo balsuos ir Atstovų Rūmai. Jeigu ir šie balsuos taip pat, įstatymo projektas taps įstatymu, kurio privaloma laikytis.

Aukų artimieji užginčijo prezidento sprendimą. Jie šį įstatymą rėmė, nes yra įsitikinę, kad Saudo Arabijos vyriausybė prisidėjo prie beveik 3 tūkst. žmonių pražudžiusių išpuolių.

Penkiolika iš 19 lėktuvus užgrobusių įtariamųjų buvo Saudo Arabijos piliečiai, tačiau jų sąsajos su vyriausybe nepatvirtintos. Saudo Arabijos vyriausybė ryšius su išpuolių organizatoriais neigia.

Išslaptintuose dokumentuose liudijama, kad JAV žvalgyba turėjo įtarimų dėl Saudo Arabijos vyriausybės sąsajų su išpuolių organizatoriais.

Baltųjų rūmų teigimu, B.Obama įstatymą vetavo ne dėl Saudo Arabijos, o dėl susirūpinimo, kad šis teisės aktas gali sukurti pavojingą precendentą, kuris pamintų nepriklausomo imuniteto principą.

Panašų susirūpinimą taip pat išreiškė Europos Sąjunga ir daug kitų šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius