Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Separatistai Donecke žada pasitraukti iš kelių srities administracijos pastato aukštų, O.Turčynovas reikalauja skubiai atnaujinti antiteroristinę operaciją

Prorusiški separatistai Slovjansko mieste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prorusiški separatistai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Separatistai antradienį pažadėjo pasitraukti iš dviejų užimtų srities administracijos pastato aukštų ir posėdžių salės, kad užtikrintų administracijos darbą svarbiausiose srityse. Tuo metu Ukrainos saugumo tarnyba antradienį pareiškė, kad vienas svarbiausių šalyje vykstančios specialiosios operacijos užduočių yra užkirsti kelią smurto plitimui į rytinius Ukrainos regionus ir kitus rajonus.

Kaip pranešė savavališkai paskelbtos Donecko liaudies respublikos žiniasklaidos priemonių komiteto pirmininkas Aleksandras Chriakovas, šiuo metu jau susitarta dėl posėdžių salės ir dviejų aukštų atlaisvinimo.

„Smulkmenų nežinau, dabar dirbama tiesiogiai su valdininkų atstovais“, – sakė A.Chriakovas žurnalistams.

Pasak jo, svarbiausių administracijos skyrių darbas bus atnaujintas. „Būtiniausios valstybinės funkcijos, tokios kaip teisingumo, turbūt komunalinių mokesčių ir socialinės rūpybos, jos bus vykdomos“, – pridūrė jis.

Donecko srities administracijos ir tarybos pastatą separatistai kontroliuoja nuo balandžio 6 dienos.

Siekia užkirsti kelią smurto plitimui

Tuo tarpu Ukrainos saugumo tarnyba antradienį pareiškė, kad viena svarbiausių šalyje vykstančios specialiosios operacijos užduočių yra užkirsti kelią smurto plitimui į rytinius Ukrainos regionus ir kitus rajonus.

Antiteroristinė operacija nebuvo nutraukta, tik sustabdyta šventėms, pati antiteroristinė operacija tęsiasi

„Antiteroristinė operacija nebuvo nutraukta, tik sustabdyta šventėms, pati antiteroristinė operacija tęsiasi... Ypatingas dėmesys yra skiriamas tam, kad būtų užtikrintas saugumas tuose regionuose, kad šis smurto plitimas nepereitų į kitas Ukrainos sritis“, – pareiškė Ukrainos saugumo tarnybos spaudos centro vadovė Marina Ostapenko.

Ji priminė, kad Velykų naktį Ukraina laikėsi balandžio 17 dienos „Ženevos susitarimų“ ir sustabdė specialiąją operaciją.

„Tačiau nepaisydami susitarimų pirmadienį ginkluoti pažeidėjai surengė provokaciją Kramatorske, paėmė įkaitų, tarp kurių yra rajoninio milicijos skyriaus vadovas, žurnalistai, ir pareikalavo už įkaitus ginklų. Tokiais veiksmais ginkluoti diversantai ir nusikaltėliai, mūsų nuomone, ciniškai ir įžūliai kenkia keturšaliam Ženevos susitarimui. Ukraina smerkia tokius nusikaltimus, kurie atima konflikto sureguliavimo taikiomis priemonėmis galimybę“, – sakė M.Ostapenko.

Kaip nurodoma tinklapyje unian.com, kuriame cituojamas Ukrainos vidaus reikalų ministerijos pranešimas, vadinamosios Donecko respublikos ginkluoti aktyvistai yra užėmę Kramatorsko miesto milicijos skyriaus pastatą ir toliau laiko įkaitu miesto VRM skyriaus viršininką Vitalijų Kolupajų.

Pranešime nurodoma, kad balandžio 21 dienos vakarą į Kramatorsko miesto milicijos skyrių užėjo septyni kaukėti ginkluoti asmenys, pasivadinę Donecko liaudies respublikos šalininkais.

Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Kramatoske savigynos būrių aktyvistai užėmė ne tik milicijos, bet ir Ukrainos saugumo tarnybos vietinio padalinio pastatą.

Tuo tarpu M.Ostapenko patikino, kad Saugumo tarnybos pastatas nebuvo užimtas.

„Kiek žinoma, ten nebuvo jokio užėmimo“, – sakė ji spaudos konferencijoje Kijeve.

O.Turčynovas reikalauja atnaujinti operaciją

Tuo metu Ukrainos laikinasis prezidentas O.Turčynovas nurodė vėl imtis antiteroristinės operacijos Ukrainos rytuose.

„Aš reikalauju, kad jėgos struktūros atnaujintų ir vykdytų rezultatyvius antiteroristinius veiksmus, kurių tikslas būtų apsaugoti nuo teroristų Ukrainos piliečius, gyvenančius šalies rytuose“, – skelbiama jo pareiškime. 

O.Turčynovas teigia, kad Slovjanske rasti nužudytų dviejų žmonių kūnai rodo, jog teroristai peržengė visas ribas ir įkaitais paėmė visą Donecko regioną. 

Vienas nužudytųjų – Volodymyras Rybakas, priklausęs O.Turčynovo partijai „Batkivščyna“ (Tėvynė) ir buvęs neseniai pagrobtas.

„Šie nusikaltimai padaryti visiškai remiant ir nuolaidžiaujant Rusijos Federacijai“, – sakė prezidentas.

„Jie metė iššūkį ne tik mūsų valstybei, bet ir viso pasaulio bendruomenei. Jie tyčiojasi iš Ženevoje priimtų sprendimų“, – sako O.Turčynovas. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min