-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Sergejus Pugačiovas: Rusijoje nėra privačios nuosavybės – tik V.Putino baudžiauninkai

„Kremliaus bankininku“ vadintas Sergejus Pugačiovas, kuris ilgai laikytas Vladimirui Putinui artimu žmogumi, laikraščiui „The Financial Times“ sutiko duoti savo pirmąjį interviu, kuriame pareiškė, kad Rusijos ekonomika šiuo metu veikia pagal feodalinės sistemos principus. Buvusio Rusijos parlamentaro S.Pugačiovu teigimu, šiuo metu Rusijos verslininkai yra tik nominalūs savo turto valdytojai, nes visi jie yra Putino baudžiauninkai.
Sergejus Pugačiovas
Sergejus Pugačiovas / medialeaks.ru nuotrauka

Anksčiau S.Pugačiovo pavardė puikavosi Rusijos milijardierių sąraše, pats verslininkas turėjo pravardes „stačiatikių oligarchas“ ir „Kremliaus kardinolas“. Jis buvo laikomas jungiamąja grandimi tarp Kremliaus ir aukščiausių Rusijos stačiatikių bažnyčios hierarchų.

S.Pugačiovas nuo 2001 m. gruodžio 24 d. iki 2011 m. sausio pradžios Rusijos Federacijos taryboje atstovavo Sibire esančiai Tuvos Respublikai. Jo įgaliojimai buvo nutraukti anksčiau laiko, kuomet atitinkamą įsaką pasirašė pats Tuvos Respublikos vadovas.

„Jo (V.Putino) nuomone, privačiame sektoriuje gali būti kepamos bandelės, bet negali būti gaminami ledlaužiai ir karo laivai“, – V.Putino požiūrį į verslininkus aiškino S.Pugačiovas ir teigė, kad niekas negali išsisukti nuo Rusijos prezidento.

„Šiandien Rusijoje neegzistuoja privati nuosavybė – tik baudžiauninkai, priklausantys Putinui“ – sakė S.Pugačiovas.

Savo finansų imperijos praradimą verslininkas mato kaip vieną iš Kremliaus kampanijos prieš jam neįtinkančius verslininkus, dalių. Jis teigia, kad viskam vadovauja V.Putinas, taip ir neįsisąmoninęs, kad egzistuoja toks dalykas, kaip privati nuosavybė.

„V.Putino nuomone, privačiame sektoriuje gali būti kepamos bandelės, bet negali būti gaminami ledlaužiai ir karo laivai“, – V.Putino požiūrį į verslininkus aiškino S.Pugačiovas ir teigė, kad niekas negali išsisukti nuo Rusijos prezidento.

Pats S.Pugačiovas pabėgo iš Rusijos tuomet, kai Kremlius nusprendė nacionalizuoti dvi jam priklausiusias laivų statyklas. Be to, Maskva apkaltino S.Pugačiovą, kad jis iš jam priklausiusio banko „Mežprombank“ lėšų finansavo savo įmonių veiklą. 

Kremliaus persekiojimus patyręs verslininkas neigia savo atsakomybę už „Mežprombank“ žlugimą. Jo teigimu, banko bankrotas buvo Kremliaus kampanijos, kurios metu buvo atimti dviejų jam priklausiusių didžiausių ir moderniausių Rusijos laivų statyklų kontrolinių akcijų paketai, rezultatas.

S.Pugačiovui priklausiusių laivų statyklų kontrolė vėliau atiteko korporacijai, kurios valdyboje tuo metu buvo V.Putino draugužis Igoris Sečinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius