Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siaubingame vaizdo įraše užfiksuota, kaip pora užmėtoma akmenimis (video)

Kruvini akmenys, kuriais buvo užmėtytas žmogus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kruvini akmenys, kuriais buvo užmėtytas žmogus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Interneto erdvėje pasirodė žiaurus vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip Talibano kovotojai šiaurinėje Afganistano dalyje mirtinai akmenimis užmėto svetimavimu apkaltintą porą. Vaizdo įraše matyti, kaip šimtai kaimo gyventojų stovi ir stebi, kaip moteris, vardu Siddqa, iki juosmens užkasama į žemę. Tuomet du mulos perskaito nuosprendį ir minia pradeda moteriai į galvą ir kūną mėtyti akmenis. 19-metė beviltiškai bando iššliaužti iš duobės, tačiau pargriūva ant žemės. Vaizdo įraše matyti, kad mergina visa kruvina, tačiau per stebuklą – vis dar gyva.

Žiūrėti vaizdo įrašą čia.

Tuomet vienas iš Talibano kovotojų triskart kalašnikovu „AK–47“ šauna merginai į galvą. Vaizdo įraše girdėti, kaip nužudžius merginą minia šaukia „Allahu akbar“ (liet. k. „Dievas didis“).

Tuomet priešais minią išvedamas merginos mylimasis Khayyamas. Jo rankos surištos už nugaros. Vyrui ant akių užrišama jo paties tunika ir jis pritupia ant žemės, bandydamas apsaugoti savo kūną nuo akmenų. Tačiau akmenų kruša jį pargriauna ant žemės. Vaizdo įraše girdėti, kaip prieš nutildamas vyras rauda.

19-metė beviltiškai bando iššliaužti iš duobės, tačiau pargriūva ant žemės. Vaizdo įraše matyti, kad mergina visa kruvina, tačiau per stebuklą – vis dar gyva.Tai pirmasis užfiksuotas užmėtymo akmenimis atvejis po to, kai Talibano atstovai neteko valdžios. Vaizdo įrašas užfiksuotas praėjusių metų spalį netoli Afganistano sienos su Tadžikistanu – koservatyvioje vietoje, kurioje gyvena daug ekstremistų. Ši vietovė vis dar kontroliuojama Talibano, tačiau regiono policija tvirtina, kad egzekuciją organizavę žmonės bus nubausti.

Pasak pareigūnų, Siddqa pabėgo iš vyro namų, kai prieš savo valią buvo parduota santuokai už 9 tūkst. JAV dolerių. Mergina pabėgo, kad galėtų būti su Khayyamu, kuris jau buvo vedęs ir turėjo du vaikus. Pora spruko į Pakistaną.

Manoma, kad nusprendusi, kad jiems nieko neatsitiks, pora grįžo į kaimą. Tačiau tai buvo siaubinga klaida. Talibano kovotojai išvilko mylimuosius iš namų 2 val. nakties ir prieš egzekuciją surengė savo teismą.

Policijos vadas generolas Daoudas Daoudas BBC teigė: „Į įvykio vietą bus nusiųsti specialūs policijos tyrėjai. Rasime juos ir jie privalės stoti prieš teisingumą.“

Didžioji dalis vaizdo įrašo neišplatinta, nes  pernelyg žiauri.

Talibano atstovas Zabiullahas Mujahidas gynė užmėtymą akmenimis: „Bet kas, žinantis apie islamą, žino, kad apie užmėtymą akmenimis rašoma Korane ir kad tai yra islamo įstatymas. Yra žmonių, vadinančių šį įstatymą nežmogišku, tačiau taip kalbėdami jie įžeidžia Pranašą. Jie nori, kad į šią šalį prasiskverbtų užsienietiškas mąstymas.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min