Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaurės Korėjoje amputacijos atliekamos be nuskausminamųjų

„Amnesty International“ tyrėjos Norma Kang Muico teigimu, operacijos Šiaurės Korėjoje vyksta naudojant nesterilizuotus įrankius.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Amnesty International“ tyrėjos Norma Kang Muico teigimu, operacijos Šiaurės Korėjoje vyksta naudojant nesterilizuotus įrankius.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ skelbia, kad Šiaurės Korėjos valdžia gyventojams negali užtikrinti net elementarių sveikatos priežiūros paslaugų.

Organizacijos atliktas tyrimas parodė, kad komunistinėje šalyje praktiškai nėra deramai veikiančių ligoninių, o higienos sąlygos jose – pasibaisėtinos. Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad ligoninėse trūksta būtiniausių vaistų, o medikai kartais atlieka amputaciją nenaudodami anestetikų ir nesteriliais įrankiais. Dalyje ligoninių nėra elektros energijos ir šildymo, dirbama žvakių šviesoje.

Skaudėjo taip smarkiai, kad rėkiau kiek galėdamas, o vėliau nualpau. Nubudau po savaitės, – sakė 24 metų vyras.Per tyrimą atliktoje apklausoje dalyvavęs 24 metų vaikinas teigė, kad gydytojas jam amputavo kairę koją nuo blauzdos nenaudodamas nuskausminamųjų. Koją jis susižalojo iškritęs iš važiuojančio traukinio.

„Penki asistentai laikė mano rankas ir kojas. Skaudėjo taip smarkiai, kad rėkiau kiek galėdamas, o vėliau nualpau. Nubudau po savaitės, gulėjau ligoninės lovoje“, – sakė vaikinas.

Teigiama, kad šalies gyventojai kenčia nuo avitaminozės ir išsekimo, dauguma žmonių neturi pakankamai pinigų susimokėti už medikų paslaugas.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad Pchenjanas vieno šalies gyventojo sveikatos apsaugai per metus išleidžia mažiau nei dolerį.

Buvę šios šalies gyventojai teigė, kad neturintys pinigų į medikus nė nesikreipia. „Šiaurės Korėjoje žmonės nesivargina keliauti į ligoninę, jei neturi pinigų, nes visi žino, kad už paslaugas ir gydymą reikia susimokėti. Jei neturi pinigų, miršti“, – sakė 20-metis Rhee.

Tyrimo metu buvo apklausti Šiaurės Korėjos emigrantai, taip pat organizacijos bei medikai, dirbantys su Šiaurės Korėja. „Amnesty International“ tyrėjai nebuvo įleisti į Šiaurės Korėją – vieną uždariausių šalių pasaulyje.

Komentarai
Šioje istorijoje Medicina, Sveikata, Šiaurės Korėja
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min